Własny biznes – salon kosmetyczny

salon kosmetyczny pruszkówDzisiejszy rynek usług wymaga od właścicieli ciągłego doskonalenia i rozwoju, szkolenia pracowników i poszerzania zakresu usług. W przeciwnym razie klienci zaczną korzystać z usług konkurencji. Wspomniany rozwój wiąże się zawsze ze sporymi nakładami finansowymi. Przykładowo rozwój salonu kosmetycznego wiąże się z zakupem dodatkowego sprzętu i wydatkami na szkolenie personelu.

Kiedy wybrać stosowną porę na rozwijanie salonu? Należy rozważyć czy ma się to wiązać z kolejnym kredytem zwiększającym zadłużenie, czy może lepiej wybrać moment kiedy firma przynosi zyski lub przynajmniej zaczyna na siebie zarabiać. Wtedy łatwiej do podstawowego wyposażenia dodać dodatkowe sprzęty i urządzenia. Zetkniemy się wówczas z pytaniem co wybrać spośród różnorodnych i coraz nowocześniejszych propozycji.

Warto skorzystać z rad i podpowiedzi swoich stałych klientek – przecież to właśnie stała klientela stanowi podstawę dochodów firmy a jej oczekiwania są na ogół dobrze sprecyzowane. Łatwo zauważyć, że właściciel już istniejącego salonu kosmetycznego ma tutaj pewną przewagę nad osobą dopiero rozpoczynającą działalność.

Nie możemy jednak pozwolić sobie na całkowicie bezkrytyczne słuchanie podpowiedzi naszych klientów. Najlepiej jest gdy znajdziemy równowagę pomiędzy tym co doradzają klienci a tym co podpowiada nam nasza intuicja i doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu, bo to daje najlepszą wiedzę o tym, która z naszych inwestycji może być dochodowa.

Dodaj komentarz