Prawo jazdy jest za trudne?

nauka jazdy testy

Nie od dzisiaj samochód jest jednym z najbardziej dostępnych środków transportu. Równocześnie z rozwojem motoryzacji wzrasta liczba osób zainteresowanych zdawaniem egzaminu na prawo jazdy. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że auta są coraz łatwiej dostępne – dzisiaj zakup samochodu nie jest niczym niezwykłym. Ale zdanie egzaminu na prawo jazdy za pierwszym razem nie jest zadaniem łatwym, a dla niektórych wręcz trudnym.

W wielu większych miastach szkoły nauki jazdy oferują swoim kursantom dodatkowe jazdy pozwalające na doskonalenie umiejętności. Wiadomo przecież, że o zdaniu egzaminu decyduje praktyka i doświadczenie. Bywa i tak, że egzamin teoretyczny sprawia kursantom sporą trudność. Jeśli uczestnik kursu wychodzi z założenia, że sama nauka jazdy i uczęszczanie na kurs pozwoli mu zdać egzamin za pierwszym razem może go spotkać rozczarowanie w postaci „oblanego” egzaminu.

Kandydat na kierowcę powinien za kierownicą czuć się pewnie, być świadomym tego co dzieje się na jezdni, a to osiągnąć można poprzez wielogodzinne jazdy z instruktorem. Podstawowe godziny jazdy mogą okazać się niewystarczające, dlatego często trzeba wykupić dodatkowe lekcje jazdy. Powoduje to wzrost kosztu zdobycia upragnionego prawa jazdy.

Dodaj komentarz