Pierwsza lekcja surfingu – co warto wiedzieć i jak się przygotować?

Pierwsza lekcja surfingu to na ogół spore wyzwanie, któremu warto stawić czoła, by zrealizować marzenia i złapać swoją pierwszą falę. Zanim jednak staniesz do walki z żywiołem, należy odpowiednio przygotować się do rozpoczęcia nauki. W jaki sposób zrobić to najlepiej i co warto wiedzieć przed pierwszym spotkaniem z instruktorem?

Lekcje surfingu

Czy surfing to wymagający sport?

Surfing nie pyta o wiek, a fale mogą łapać zarówno młodsi, jak i znacznie starsi zwolennicy aktywnego wypoczynku. Warto wiedzieć jednak, że jest to sport wymagający dużo wysiłku. Co więcej, nauka łączy się również z licznymi upadkami i zniechęceniem, które należy przełamać, by odnieść ostateczny sukces. Aby jak najmniej odczuć początkowe trudności, warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnego instruktora. Przechodząc na stronę kurs surfingu na Bałtyku zobaczysz ofertę zajęć dla początkujących surferów. To szansa, by pod okiem profesjonalisty zdobyć najważniejsze umiejętności i opanować technikę, dzięki którym szybciej doświadczyć radości z surfingu. Takie zajęcia obejmują praktykę, teorię oraz zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa w wodzie.

Jak wyglądają pierwsze zajęcia w wodzie?

O tym, że pierwsze doświadczenia na desce nie są łatwe, wie każdy surfer. Nauka to bowiem nie tylko próby wstawania i łapania fali, ale również liczne upadki, które stanowią nieodłączną część procesu nabywania kolejnych umiejętności. Cennym źródłem wiedzy o przebiegu pierwszych zajęć w wodzie, będzie z pewnością artykuł Jak wyglądają lekcje surfingu?, którego autor szczegółowo opisał kolejne etapy nauki, zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Warto zwrócić uwagę nie tylko na rzetelne wsparcie w trakcie ćwiczeń, ale również rzeczową analizę błędów, przebiegającą w oparciu o zdjęcia i filmy z zajęć. To realna szansa, by zobaczyć swoje ruchy w wodzie i przekonać się, co należy poprawić, by szybciej opanować surferskie umiejętności.

Lekcje surfingu

Czy trzeba umieć pływać, by uczyć się surfować?

Wiele osób zastanawia się, czy umiejętność pływania jest niezbędna, by opanować technikę surfingu. Jak pokazuje praktyka, to właśnie ona leży u podstaw sukcesu całego przedsięwzięcia. Jak się bowiem okazuje, sprawne pływanie buduje pewność siebie na desce sprawiając, że kolejne wzywania stają się znacznie łatwiejsze. Co więcej, doskonałe przygotowanie fizyczne z pewnością wpłynie na szybkie postępy w nauce, rzutując na radość ze sprawnego nabywania nowych umiejętności.

Zaplecze profesjonalnego surfera, czyli jak przygotować się do nauki?

Przygotowując się do pierwszej lekcji surfingu, warto pamiętać również o kilku niezwykle istotnych zagadnieniach. Na zajęcia warto zabrać więc:

  • krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem,
  • zapasowe szkła kontaktowe w przypadku wady wzroku,
  • neoprenową piankę do surfowania, pod którą należy założyć strój kąpielowy lub szorty.

Jeśli zajęcia odbywają się w tropikach, dobrym rozwiązaniem będzie natomiast sportowe bikini dla kobiet i boardshorty dla mężczyzn, dopasowane do sylwetki i zapewniające swobodę ruchów.

Dodaj komentarz