To moje wesele! Co robić, kiedy rodzice wtrącają się w planowanie ślubu?

Dla wielu par ślub i wesele to najważniejsze chwile w życiu. Z tego względu marzą o perfekcyjnej, dopracowanej uroczystości, która zaskoczy gości i zapewni pozytywne wspomnienia na długie, długie lata. Czasami zdarza się, że piękno przygotowań psują… rodzice, którzy zbyt mocno angażują się w planowanie wesela. Jak zasugerować rodzicom, że nie powinni wtrącać się w planowanie ślubu?

Jak wybrać salę weselną?

Jak zorganizować wymarzone wesele?

Jeżeli udało Ci się dojść do porozumienia z rodzicami, pora wracać do przygotowań. W końcu im szybciej załatwicie wszystkie formalności, tym lepiej. Pytanie więc jak zorganizować wymarzone wesele? Przede wszystkim wybierz odpowiednie miejsce, w którym odbędzie się uroczystość. Sala weselna powinna oferować dużo przestrzeni, zapewniać wygodę gościom, a przy tym zapewniać odpowiednie wyżywienie. Wybór nie jest łatwy, jednak na rynku dostępnych jest mnóstwo miejsc, w których zorganizujesz swoją uroczystość. Pary, które pochodzą z województwa lubelskiego, może zainteresować sala weselna w okolicach Lublina, której pełną ofertę można zobaczyć pod adresem https://www.favilla-swidnik.pl/sala-weselna, na stronie internetowej lokalu.

Z czego wynikają różnice zdań?

To absolutnie normalne, że pomiędzy rodzicami i dziećmi występują liczne różnice zdań w kwestii planowania ślubu. Może to wynikać z faktu, że rodzice jako osoby dojrzalsze i bardziej doświadczone mają bardziej tradycyjne podejście do tematu. Myśląc o ślubie czy weselu częściej wzorują się na własnych uroczystościach. Od tamtych chwil minęło jednak nie mniej niż dwadzieścia lat. Podkreślamy jednak, że porady czy sugestie ze strony rodziców zawsze przekazywane są w dobrej wierze!

Niestety, moda i trendy nie stoją w miejscu, a branża weselna rozwija się bardzo prężnie. W ciągu kilku lat śluby i wesela mogą zmienić się o 180 stopni. Dlatego jakkolwiek rodzice po prostu chcą jak najlepiej dla swoich dzieci, ich ingerencja w przygotowania do wesela może prowadzić więcej złego niż dobrego. W końcu nie możesz zorganizować kopii wesela rodziców sprzed kilkudziesięciu lat. Z tego względu z pewnością warto zainteresować się poradami rodziców, jednak ostateczne zdanie powinno należeć do młodej pary.

Jak zdecydować się na salę weselną?

Krok w kierunku kompromisu

W sytuacji konfliktowej należy przede wszystkim zachować spokój i zimną krew. Planowanie wesela to okres, który powinien przebiegać w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. W końcu ślub to sympatyczna uroczystość, która jest przypieczętowaniem miłości pomiędzy dwojgiem osób. Zacznij od spokojnej rozmowy z rodzicami, przedstawienia własnego zdania i opinii, wskazania na detale, które mają dla Ciebie szczególnie istotne znaczenie. Z pewnością szybko zrozumieją, że chcesz urzeczywistnić swoje marzenia. W końcu taka okazja zdarza się tylko raz.

Dodaj komentarz