Jak przygotować się na sprzedaż w skupie aut? 1

Nie bez przyczyny coraz więcej osób decyduje się sprzedać stary samochód do skupu aut. Powodów jest wiele — gwarantowana szybka sprzedaż w korzystnej cenie, gotówka do ręki i przede wszystkim pełne bezpieczeństwo. Jeśli i Ty planujesz pozbyć się pojazdu w ten sposób, interesuje Cię na pewno, jak przygotować się na sprzedaż w skupie aut — jakie dokumenty są potrzebne i jak przebiega transakcja? Zapoznaj się z tym, jak krok po kroku wygląda sprzedaż samochodu w skupie!

Jakie dokumenty przygotować do sprzedaży samochodu w skupie aut?

Jakie dokumenty trzeba przygotować do sprzedaży auta?

Poszukiwania skupu aut zacznij od Internetu. Wizyty na stronach internetowych kilku skupów pozwolą Ci porównać oferty. Dzięki temu szybko wybierzesz skup aut dopasowany do Twoich oczekiwań. Teraz wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy lub zadzwonić do skupu i umówić się na spotkanie z przedstawicielem firmy w celu ostatecznej wyceny pojazdu. Następnie przygotuj dokumenty potrzebne do sprzedaży samochodu takie jak dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, polisę OC i swój dowód tożsamości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na spotkanie z rzeczoznawcą ze skupu aut przygotować również książeczkę serwisową auta, kopie faktur za wykonane naprawy i zakup części samochodowych.

Jak przebiega wycena pojazdu w skupie aut?

Firmy skupujące samochody umożliwiają wstępną wycenę pojazdu online lub w trakcie pierwszej rozmowy telefonicznej. Dobrym przykładem jest Auto Skup Bart w Gdyni. Po wypełnieniu formularza na stronie https://auto-skup24.pl/oferta/skup-aut-gdynia, załączeniu zdjęć i podaniu kilku informacji o samochodzie, otrzymasz wstępną wycenę online. Ostateczną cenę auta poznasz na spotkaniu z pracownikami skupu, kiedy to rzeczoznawca wykona przegląd samochodu i zapozna się z wszystkimi dokumentami. Co ważne wycena pojazdu w większości skupów jest darmowa. Nie zapłacisz też za odbiór samochodu.

Jakie formalności dopełnić przy sprzedaży w skupie aut?

Jakich formalności trzeba dopełnić, aby sprzedać auto w skupie?

Sprzedając samochód do skupu aut działającego na rynku od wielu lat, zyskujesz pewność, że to skup załatwi wszystkie formalności i przekaże Ci dokumenty potrzebne do zgłoszenia sprzedaży pojazdu w wydziale komunikacji. Kiedy zaakceptujesz warunki i wycenę pojazdu, pracownicy skupu przygotują umowę kupna-sprzedaży, która stanowi podstawę transakcji i zabezpiecza obie strony. Zanim ją podpiszesz, zwróć uwagę, czy zawiera zapis mówiący o tym, że to kupujący płaci podatek od czynności cywilnoprawnych.

Kiedy otrzymam zapłatę za samochód?

Zapłatę za samochód otrzymasz natychmiast po podpisaniu umowy, co obok braku ryzyka stanowi dużą zaletę sprzedaży auta do skupu. Tylko od Ciebie zależy jej forma. Jeśli preferujesz gotówkę, odpowiednią kwotę dostaniesz do ręki jeszcze tego samego dnia. Wybierając przelew, możesz liczyć na jego szybką realizację — skupy płacą z reguły przelewem natychmiastowym.

1 thoughts on “Jak przygotować się na sprzedaż w skupie aut?

  1. Rafał P mar 2,2023 14:26

    Bardzo się cieszę, że natknąłem się na ten artykuł i pozyskałem cenne wskazówki na temat sprzedaży samochodu. Planuję wkrótce sprzedać mój pojazd, więc te informacje na pewno mi się przydadzą.

Dodaj komentarz