Co niesie za sobą remont łazienki?

Łazienka to pomieszczenie z którego korzystamy bardzo często, dobrze jest więc urządzić ją tak, aby była praktyczna i wygodna. Warto też zarezerwować sobie odpowiednio długi czas na remont, bo jest to pomieszczenie wymagające.

Remont łazienki z AKU Tools

Od czego zacząć remont łazienki?

Remont łazienki należy zacząć od dobrego planu. Mierzymy więc całe pomieszczenie, nanosimy na papier punkty kanalizacyjne oraz odległości od drzwi i okien. Następnie zastanawiamy się co chcemy zmienić, jakie rozwiązania zastosować. Aby sporządzić wstępny kosztorys dobrze jest odwiedzić markety budowlane albo sprawdzić ceny w sklepach internetowych. Jeżeli planujemy sami zabrać się na przeprowadzenie remontu warto wejść na Aku narzędzia, gdzie zobaczymy ofertę sklepu z przydatnymi elektronarzędziami czy artykułami BHP. Do wstępnego kosztorysu warto dodać co najmniej 20% i wtedy łatwiej będzie zmieścić się w budżecie. Odpowiednio wcześnie należy zarezerwować sobie także terminy u ekipy remontowej oraz u fachowców, którzy będą przerabiać instalacje.

Jakie najważniejsze decyzje trzeba podjąć przy urządzaniu łazienki?

Remont łazienki to okazja do tego by zdecydować co położymy na podłodze, co na ścianach, jaki będzie sufit i oświetlenie. Jeśli chodzi o sprzęty to kluczową rolę odgrywają kabina prysznicowa lub wanna, toaleta podwieszana i umywalka. Gdy pozwala na to miejsce w łazience umieszczamy także pralkę. W wielu wypadkach trzeba też kupić nowe drzwi, które muszą być zgodne z przepisami. Konieczny będzie także grzejnik, lustro oraz meble łazienkowe. Na samym wstępie należy też zastanowić się czy nie ma potrzeby wykonania ogrzewania podłogowego.

Jakie pokrycie ścian i podłóg?

Polacy od lat w łazienkach najchętniej stosują kafle. Oczywiście istnieje także cały szereg innych rozwiązań jak drewno czy farby odporne na wilgoć. Współczesne płytki znacznie różnią się od tych oferowanych jeszcze kilkanaście lat temu. Teraz dostępne są inne dekory i ciekawe listwy ozdobne. W jednej łazience często stosuje się dwa lub trzy rodzaje płytek i można w ten sposób uzyskać ciekawy efekt.

System poziomowania płytek tiramisu w AKU Tools

Systemy poziomowania płytek przydatne przy remoncie

W czasie remontu warto wykorzystać z systemu poziomowania płytek Tiramisu. Jest on niezwykle prosty w stosowaniu a w jego skład wchodzą wsporniki z gwintem i pokrętła. Odwiedzając stronę www.akutools.pl/oferta/tiramisu-system-poziomowania-plytek możemy przekonać się jak szybki i skuteczny jest owy sposób poziomowania płytek, a także skorzystać z pomocy firmy przy montażu płytek. Bez wysiłku można wywrzeć nacisk na niwelację o sile do 40 kg. Jego stosowanie jest bezstresowe bo w razie błędu można odkręcić pokrętło i wykonać korektę. System jest uniwersalny bo nadaje się zarówno do ścian jak i do podłóg.

Meble w łazience

O tym, czy korzystanie z łazienki będzie wygodne zadecydują także meble oraz sposób ich montażu. Warto zadbać o to, by było jak najwięcej zamykanych szafek, co pozwoli okiełznąć chaos w łazience. Szczególnie polecane są meble podwieszane, które bardzo ułatwiają sprzątanie. Warto więc zainstalować na ścianie podwieszany słupek oraz podwieszaną szafkę z szufladami pod umywalką. Należy zwrócić uwagę aby miała ona szuflady z cichym domykiem. Wiele osób stosuje także zabudowy meblowe zintegrowane z zabudową podwieszanej toalety. To bardzo praktyczne i estetyczne rozwiązanie. W meblach łazienkowych dobrze jest też ukryć wysuwany kosz na bieliznę, dzięki czemu nie będzie on zajmował dodatkowego miejsca na podłodze.

Dodaj komentarz