Wkłady kołdrowe – naturalne czy syntetyczne?

bed-575793_640

Pościel marzeń- produkcja wkładów kołdrowych

Produkcja wkładów kołdrowych idzie z duchem czasu i dziś większość producentom może zaoferować klientom wypełnienia na pościel (wkłady) wykonane zarówno z elementów naturalnych jak i syntetyków. Stosuje się wypełnienia poliestrowe, anilanowe, z pierzem gęsim lub kaczym, bądź też wykonane  z czystej wełny.
Wybierając pościel warto zwracać uwagę na rodzaj wkładu, bo wkład kołdrowy decyduje o walorach pościeli.
Niewłaściwie dobrana pościel może wywołać astmę, uczulenie a nawet poważną infekcję dróg oddechowych.

oferta-dla-domu

Nowoczesne wkłady kołdrowe

Produkcja wkładów kołdrowych ewoluuje, jak wszystkie branże gospodarki. Nowoczesna pościel  z wkładami kołdrowymi z włókien syntetycznych jest pościelą, którą cechuje lekkość i miękkość. Niezwykle łatwo jest ją utrzymać w czystości, co więcej dość często posiada ona dodatkowe właściwości, takie jak na przykład bakteriostatyczność.

bedroom-basics-3-190014-m

Kołdry bezpieczne dla alergików

Na rynku coraz częściej można spotkać modele poduszek i kołder, które są wypełnione włóknami,  powstrzymującymi rozwój niebezpiecznych bakterii, drobnoustrojów czy też roztocz, wywołujących groźne infekcje gardła oraz dróg oddechowych. Większość “sztucznych” poduszek i kołder, ze względu na zastosowane w nich wkłady kołdrowe nadaje się do prania w pralce automatycznej, nawet w temperaturze 60 stopni. Niezwykle łatwo usuwa się  z nich kurz, brud i bakterie.

Wkład kołdrowy a wypełnienie jednorodne

Kupując pościel warto zwracać uwagę na wkład kołdrowy i na to, czy wypełnienie jest jednorodne. Wymieszanie rodzajów wkładów może uniemożliwić wypranie pościeli w domu i konieczność oddania jej do pralni co oczywiście wiąże się z kosztami.

Dodaj komentarz