Usługi biur rachunkowych

piggy-bank-4-1102934-m

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Pierwszym krokiem powinno być przejrzenie cennika typowego dla danego regionu. Drugim powinno być sprawdzenie, czy cennik biura rachunkowego, którymi się wstępnie interesujemy wpisuje się w ramy, które sobie określiliśmy na podstawie wstępnego rekonesansu cen.

calculator-910922-m

Kompetencje księgowych

Następnie trzeba sprawdzić jakie kwalifikacje mają księgowi, których zatrudnia nasze biuro rachunkowe.
Każdy pracownik biura rachunkowego powinien mieć licencję potwierdzającą jego kwalifikacje. Licencję taką wydaje Ministerstwo Finansów. Nie warto dopuszczać, aby naszymi sprawami zajmowało się biuro rachunkowe, które zatrudnia pracowników bez takiej licencji.

accountancy4

Biuro księgowe z ubezpieczeniem

Dobrze jest także wybierać takie biuro księgowe, które ma solidne ubezpieczenie od popełnianych błędów, które to błędy doprowadzają niekiedy do dużych strat finansowych. Należy także zwrócić uwagę na to, jakie konkretnie usługi oferuje nam biuro rachunkowe w ramach ujednoliconej opłaty.

tax-169849-m

Upewnij się w czyje ręce powierzasz księgowość firmy

Czy jest to tylko zliczanie faktur, czy może także będzie to rozliczanie spraw kadrowych naszych pracowników? Każda osoba powinna wiedzieć ile mniej więcej ma faktur miesięcznie przed rozmową z księgowym, którym jest wstępnie zainteresowana. Niech o naszym wyborze nie decyduje wyłącznie ładna strona internetowa księgowej.
Pomoc w opracowaniu: PLUSTAX.PL

Dodaj komentarz