Porady prawne w kancelarii

książka radcy prawnego

Ilość usług oferowanych przez radcę prawnego jest ogromna i podejmowana jest na wielu płaszczyznach. Zakres wykonywanych poprzez niego prac zawiera mnóstwo aspektów. Porady prawne proponowane poprzez radcę prawnego mają na celu ochronę spraw podmiotów na rzecz których są one podejmowane.

Zakres obowiązków radcy prawnego

Oprócz udzielania sprawdzonych porad prawnych, radca prawny trudni się także sporządzaniem opinii prawnych, wykonywaniem projektów aktów prawnych, bądź występowaniem przed sądami oraz urzędami w roli pełnomocnika. Radca prawny ma obowiązek dochowania tajemnicy zawodowej. Zostało to także zapisane w ustawie zawodzie radcy prawnego.

Kwalifikację jakie musi posiadać radca prawny

Zawód radcy prawnego to zawód zaufania publicznego, co jest związane z tym, że ma możliwość go wykonywać osoba, która spełnia wszelkie, ściśle spisane wymagania, znajdujące się w ustawie dotyczącej radców prawnych. Radca prawny, podobnie, zresztą jak adwokat udziela specjalistycznej konsultacji prawnej.

Czym się różni adwokat od radcy prawnego

Różnicą pomiędzy adwokatem a radcą prawnym okazuje się mimo to fakt, że ten drugi nie może występować w charakterze obrońcy podczas toczącego się postępowania karnego, a także we wszystkich postępowaniach przy naruszaniu przepisów skarbowych.

Dodaj komentarz