Zadania psiego fryzjera

Wszyscy właściciele psów wiedzą, że psy długowłose wymagają specjalnej pielęgnacji. Ich sierść musi być regularnie strzyżona, po to, aby pies wyglądał pięknie.

Psi fryzjer to osoba, która musi posiadać odpowiednie podejście do zwierząt. Powinien wzbudzać zaufanie zwierzęcia i wiedzieć jak rozpoznać jego nastrój. Każdy pies ma inny charakter, dlatego psi fryzjer powinien dostosować swoje zachowanie do nastroju psa.

Przychodnia weterynaryjna

 

 

Pies musi czuć się podczas strzyżenia bezpieczne

Strzyżenie dla psów powinno być dopasowane do rasy psa, a także do jego trybu życia. Innego strzyżenia wymagają psy, które większość dnia spędzają na świeżym powietrzu, a innego psy typowo kanapowe, które mają mniejsze szanse na pobrudzenie swej sierści. Psy długowłose oprócz strzyżenia wymagają również odpowiedniej pielęgnacji sierści, dlatego psi fryzjer powinien doradzić właścicielowi w jaki sposób powinien on pielęgnować sierść swego pupila. W gabinetach weterynaryjnych i sklepach z akcesoriami dla zwierząt możemy kupić specjalne szampany, ułatwiające rozczesywanie i poprawiające kondycje psiego włosa.

O porady co do pielęgnacji swojego pupila zawsze warto dopytać weterynarza

Podczas wizyty w gabinecie weterynaryjnym warto dopytać czy nasz pupil wymaga regularnego strzyżenia. Prawdopodobne, że lekarz poleci nam nam kompetentnego fryzjera.

Dodaj komentarz