Formalności związane z podjęciem pracy w Anglii

agencja pracy

Praca za granicą nie musi być na „CZARNO”

Przed podjęciem decyzji o wyjeździe do pracy za granicą koniecznie sprawdźmy jakich formalności musimy dokonać, aby zamieszkać za granicą i aby nasza praca za granicą była legalna. Najczęściej wybierane miejsce do pracy to oczywiście Anglia. Wszystko przez to, że Polacy bardzo chętnie uczą się języka angielskiego i decydują się na wyjazd właśnie tam, gdzie będą mogli się choć trochę porozumiewać z otoczeniem.

NINO- wymógł podjęcia pracy za granicą

Każda osoba, która chce podjąć pracę za granicą musi mieć wyrobiony tak zwany Numer Ubezpieczenia Społecznego, w skrócie NINO. Jest to numer, bez którego posiadania praca w Wielkiej Brytanii byłaby niemożliwa. Należy więc pozyskać taki numer od razu po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Jeśli posiadamy ten numer, zyskujemy obecność w brytyjskim systemie ubezpieczeń społecznych oraz systemie podatkowym. Każda osoba, która chce pozyskać taki numer, musi zadzwonić na Infolinię National Insurance Helpline i umówić się na spotkanie, podczas którego uzyskamy taki numer.

Agencja pracy za granicą- dzięki niej szybko i łatwo znajdziesz pracę

Jeśli chcemy uniknąć konieczności samodzielnego załatwiania takich formalności, możemy poszukać pracy przez agencje pracy za granicą. Agencja pośrednictwa pracy szukają pracy za granicą dla Polaków i jednocześnie załatwiają za Polaków większość formalności potrzebnych do podjęcia pracy.

Przykład agencji pracy za granicą – rainbowjobs.eu

Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo stresu każdej osobie, która wyjeżdża za granicę i nie zna dobrze angielskiego. Jednakże też sporo kosztuje.

Dodaj komentarz