Zaplanuj sobie miły wypoczynek

park rozrywki na dolnym śląskuZarabiasz tak dużo, że możesz pozwolić sobie na wszystko? Tylko pozazdrościć. Większość z nas musi skrupulatnie liczyć swoje wydatki. Nie oznacza to wcale, że musimy wolny czas spędzać na domowej bezczynności i nudzie. Naprawdę można ciekawie i aktywnie wypoczywać bez ponoszenia większych wydatków.

Wraz z rodziną czy znajomymi wybierzmy się na przykład do jednego z wielu parków rozrywki, który zapewnia atrakcje dla każdego. Często wstęp dla dzieci w wieku 3-4 lat jest wolny. Wygląda to różnie w różnych parkach – w jednych płacimy zarówno za wstęp jak i za atrakcje z których korzystamy, w innych, jak w przypadku parku rozrywki w dolnym śląsku wstęp jest wolny a zapłacimy tylko za atrakcje. W większości parków znajdziemy tzw. małą gastronomię, a w niektórych również restaurację.

Tańszą wersją wypoczynku jest zwiedzanie swojej okolicy i pobliskich lasów. Często zapominamy jak ważny dla naszego organizmu jest ruch na świeżym powietrzu – szczególnie po zimowym rozleniwieniu. Wystarczy wyciągnąć z piwnicy (czy innego schowka) nasze rowery – już samo przywrócenie im świetnego wyglądu przyniesie nam dużo satysfakcji. Przygotowujemy suchy prowiant, ulubione napoje i wyruszamy na przejażdżkę.

Nasze dzieci będą bardzo szczęśliwe, a jeśli mamy czworonożnego przyjaciela, zapewnimy mu wielką frajdę. Taka „wyprawa” pozwoli na oderwanie się od codziennych spraw i problemów. Jeśli zorganizujemy ją w grupie przyjaciół, da nam dodatkowe zadowolenie.

Dodaj komentarz