Zakładanie firmy – radca prawny

radca prawny
Przy zakładaniu firmy często niezbędna jest pomoc prawnika

Polskie prawo ma w sobie tyle zawikłań i kruczków, że lepiej pozostawić jego interpretację komuś, kto się na tym zna. Idealnie jest, kiedy wybrany przez nas radca prawny stale współpracuje z naszą firmą, bo wtedy zna wszystko od podszewki. Jego porady prawne oparte są na dogłębnej analizie, a nie stanowią opinie oderwane od rzeczywistości.

Oczywiście to, kogo wybierzemy, zależy od specyfiki firmy, jaką prowadzimy

Na rynku działa wiele kancelarii oferujących porady prawne w różnych dziedzinach. Należy bowiem pamiętać, że nie każdy radca prawny zna się na każdej dziedzinie prawa. Zresztą w przypadku nawiązywania takiej współpracy dobrze jest zapoznać się z opiniami innych klientów albo chociaż poszukać informacji w internecie. Czasem bowiem bywa tak, że dany prawnik daje nam określone porady prawne w dobrej wierze, ale niekoniecznie zna się na specyfice naszej firmy i nieświadomie może albo popełnić błąd, albo też nie zauważyć pewnych prawnych możliwości.

radca prawny

 

Warto mieć odpowiednie kwalifikacje

Odkręcanie takich sytuacji wymaga potem od nas elastyczności i zajmuje sporo czasu, zatem warto jest wiedzieć, czy wybrany przez nas radca prawny rzeczywiście jest kompetentny. Oczywiście współpraca z danym prawnikiem wcale nie musi być długofalowa, a często dobrze jest także zasięgnąć opinii innego specjalisty. Zresztą dobry radca prawny sam powinien nam podpowiedzieć taka możliwość, bowiem nikt nie jest nieomylny, błędy zdarzają się zawsze i dobrze jest się przed nimi zabezpieczyć.
Źródło:
http://radcaprawny-bilgoraj.pl Radca prawny – Biłgoraj

Dodaj komentarz