Wyjazd na Sądecczyznę — jak spędzić urlop w Nowym Sączu?

Nowy Sącz to ciekawa alternatywa dla tych, których nudzą już dawno wydeptane przez turystów szlaki i tłumy ludzi w najpopularniejszych w kraju atrakcjach. Jak się okazuje, coraz więcej osób poszukuje miejsc nie do końca odkrytych, wybierając je na główny cel swoich podróży. Jeśli chcesz delektować się górskim klimatem, bez konieczności dzielenia przestrzeni z setkami innych osób, odwiedzającymi ten sam punkt na mapie Polski, koniecznie wybierz Nowy Sącz. Co warto tutaj zobaczyć i dlaczego właśnie Nowy Sącz warto obrać za cel kolejnej wycieczki?

Jak spędzić urlop w okolicach Nowego Sącza?

Co warto zobaczyć w Nowym Sączu?

Wbrew pozorom, Nowy Sącz to prawdziwa kopalnia atrakcji dla wszystkich tych, którzy chcą zapoznać się z bogatą historią i kulturą tego regionu Polski. Wystarczy sięgnąć do artykułu Top 10 atrakcji w Nowym Sączu, by przekonać się, jak wiele miasto ma do zaoferowania osobom, które zdecydują się je odwiedzić. Na miejscu czeka już Miasteczko Galicyjskie, pozwalające zagłębić się w klimat dawnej prowincji monarchii austro-węgierskiej oraz Sądecki Park Etnograficzny, zachwycający bogactwem zabytków z różnych okresów historii ziemi sądeckiej. Przyjezdni bardzo często odwiedzają również Ogrody Sensoryczne w pobliskiej Muszynie czy pozostałości zamku króla Kazimierza Wielkiego w Nowym Sączu.

Jakie szlaki górskie przebiegają w pobliżu Nowego Sącza?

Jak się okazuje, wiele osób traktuje Nowy Sącz jako doskonałą bazę wypadową na najpiękniejsze polskie szlaki. To idealne miejsce do wędrówek po Beskidzie sądeckim. W Nowym Sączu coś dla siebie znajdą również koneserzy góralskiej kuchni i klimatu, jak i miłośnicy gościnności osób, mieszkających na co dzień w tym regionie kraju.

Jakie szlaki górskie wybrać w Beskidzie sądeckim?

Gdzie nocować w Nowym Sączu?

Planując nocleg w centrum Nowego Sącza, warto zwrócić uwagę na oferty, które nie nadszarpną znacząco naszego budżetu, a pozwolą zakosztować różnego rodzaju rozrywek, czekających na turystów w sercu miasta. Tutaj znaleźć możemy nie tylko dobrze wyposażone hotele, ale również i gospodarstwa agroturystyczne oraz rodzinne firmy, posiadające w swojej ofercie ciekawe, a zarazem niezbyt drogie noclegi. Jeśli pobyt zaplanujemy z odpowiednim wyprzedzeniem, znalezienie atrakcyjnego noclegu w mieście nie powinno przysporzyć większych problemów. Poszukując najlepszych rozwiązań, warto skorzystać, chociażby z różnego rodzaju portali, dzięki którym można doskonale dopasować obiekt do naszych potrzeb i oczekiwań.

Dlaczego warto wybrać Nowy Sącz na cel podróży?

Nowy Sącz to miasto, które ma wiele do zaoferowania zarówno rodzinom z dziećmi, jak i tym, którzy preferują samotne podróże w nieznane. Na miejscu czeka już szereg różnorodnych atrakcji, a otwartość mieszkańców sprawia, że dobrze poczują się tutaj zarówno zwolennicy samotnego kontemplowania historii i kultury, jak i ci, którzy preferują bardziej rozrywkowy typ turystyki. Być może zawarte tutaj znajomości przetrwają długie lata, o czym warto przekonać się, odwiedzając jedno z najstarszych małopolskich miast.

Dodaj komentarz