Własny biznes – tapicerowanie mebli

tapicer

Wiemy, że tapicerowanie mebli jest zajęciem wymagającym dużej ilości czasu, cierpliwości i sporej zręczności manualnej. Bywa, że potrzeba również nieco siły kiedy np. należy wbijać gwoździe. Jeśli posiadasz te cechy, może to być nowy pomysł na prowadzenie biznesu.

Przed tapicerowaniem mebli najpierw trzeba wybrać stosowny materiał. Wybór materiałów jest szeroki, zajmuje się tym spora liczba sklepów sprzedających tkaniny tapicerskie. Wybierać możemy spośród wielu materiałów o różnej fakturze, różnych wzorach i kolorach. Trzeba zauważyć, że ceny tkanin dobrej jakości to co najmniej 100 zł za metr, a niejednokrotnie cena jest wyższa, tak więc np. obicie kompletu mebli będzie sporym wydatkiem.

Adeptom sztuki tapicerskiej lub osobom, które same chcą obić swoje meble z nastawieniem, że niedługo znowu zechcą zmienić obicia swoich mebli możemy polecić materiały w niższych cenach.

Wiadomo, że trwałość tańszych materiałów jest mniejsza, ale czasem warto poszukać w sklepach lub też w hipermarketach, gdzie wybór z pewnością jest mniejszy, ale ceny bardziej przystępne.

Wybierając materiał jako tapicer zwróćmy uwagę by był on wystarczająco gruby i, co ważne, rozciągliwy tak by łatwiej było pracować. Kolorystyka natomiast i faktura materiału jest kwestią indywidualnego wyboru.

Dodaj komentarz