W jakich sytuacjach wzywanie pomocy drogowej nie jest konieczne? 1

Awaria samochodu podczas podróży to zawsze sytuacja bardzo nieprzyjemna. Nic dziwnego, ze z reguły towarzyszy jej frustracja, złość i zniechęcenie. Niestety, tego typu wydarzenia mają miejsce codziennie na polskich drogach i są w zasadzie nie do uniknięcia, niezależnie od stanu pojazdu i jego rocznika. Często okazuje się, że jedynym rozwiązaniem jest wezwanie pomocy drogowej, choć nie zawsze jest to konieczne. Dlatego też warto wiedzieć, w których sytuacjach skorzystanie z pomocy drogowej jest niezbędne, a kiedy możemy spróbować samodzielnie naprawić usterkę.

Całodobowa pomoc drogowa - JAREX we Wrocławiu

Kiedy wezwanie pomocy drogowej jest konieczne?

Z reguły wydaje się, że skorzystanie z fachowego wsparcia pomocy drogowej jest konieczne przy każdej stłuczce czy awarii na drodze. W praktyce okazuje się jednak, że powstałe szkody mogą być na tyle małe, że bez problemów kierowca poradzi sobie z ich usunięciem. To właśnie jego zadaniem jest zachowanie zimnej krwi i obiektywne rozeznanie w sytuacji. Konieczność uzupełnienia poziomu oleju, spalona żarówka w lampie czy też uszkodzona opona nie powinny być pretekstem do skorzystania z usług pomocy drogowej. To usterki, których usuwania uczy każda szkoła nauki jazdy, więc kierowca powinien wiedzieć, w jaki sposób sobie z nimi poradzić. Wyruszając w trasę, niezależnie od jej długości, warto mieć przy sobie zarówno dodatkowe bezpieczniki, żarówki, jak zapasowe koło. Pomocna może okazać się również książka obsługi auta z dokładnymi instrukcjami producenta.

Jeśli awaria lub wypadek miały miejsce w okolicy Wrocławia, warto nawiązać kontakt z firmą Pomoc Drogowa JAREX we Wrocławiu. Świadczy ona swoje usługi przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Jeden telefon pomoże rozwiązać problem nieprzewidzianej awarii czy odholowania samochodu po większej stłuczce na drodze.

Profesjonalna firma oferująca pomoc drogową - Pomoc Drogowa Tir Wrocław JAREX

Kiedy wezwanie pomocy drogowej jest konieczne?

Skorzystanie z usług pomocy drogowej jest konieczne, gdy mamy do czynienia z poważną awarią, której nie można usunąć bez specjalistycznych narzędzi i wiedzy. Skomplikowanych napraw nie wolno podejmować samodzielnie, gdyż działania takie mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku. Gdy uszkodzeniu ulegnie układ napędowy lub hamulce, niezbędne jest skorzystanie z usług lawety. Holowanie pojazdu z takimi usterkami jest nie tylko niebezpieczne, ale wręcz zabronione odpowiednimi przepisami prawnymi. Przy uszkodzeniach opon w samochodach ciężarowych może pomóc mobilny serwis we Wrocławiu, który świadczy usługi wulkanizacji w miejscu, w którym doszło do usterki.

Transport towarów wysokogabarytowych a pomoc drogowa

Pomoc drogowa to nieocenione wsparcie w przypadku awarii koparek, konstrukcji stalowych, a nawet łodzi. Wszyscy, którzy chcą skorzystać z transportu niskopodwoziowego, powinni zapoznać się z ofertą, umieszczoną na stronie wspomnianej firmy z Wrocławia. Dokonano tam szczegółowej charakteryzacji tego rodzaju transportu oraz wyznaczony trasy, którymi może się on odbywać. Transport niskopodwoziowy działa na podstawie ustawy o ruchu drogowym.

Wezwanie pomocy drogowej w praktyce

Pierwszym krokiem w przypadku poważnej awarii czy stłuczki na drodze powinien być kontakt z ubezpieczycielem. Część z nich oferuje bowiem darmowe usługi lawety w ramach ubezpieczenia OC lub AC. Ubezpieczenie assistance to nie tylko możliwość uzyskania pomocy ze strony firmy holującej, ale również i pokrycie kosztów naprawy samochodu, które w przypadku poważnych usterek mogą być sporym obciążeniem dla domowego budżetu.

1 thoughts on “W jakich sytuacjach wzywanie pomocy drogowej nie jest konieczne?

  1. Bartosz lis 8,2023 11:03

    Hej, super artykuł, akurat miałem małą przygodę na drodze i dzięki tej lekturze nie wpadłem w panikę. Okazało się, że to tylko przebita opona, a ja miałem zapas i podstawowe narzędzia, więc szybciutko sobie poradziłem. To prawda, nie zawsze trzeba od razu dzwonić po pomoc drogową, ale jak chcesz się dowiedzieć więcej, sprawdź https://www.pomocdrogowatirwroclaw.pl/pomoc-drogowa-autostrada-a4/, bo ma sporo przydatnych info. Oczywiście, jakby coś było poważniejszego, to bez wahania bym wezwał, ale fajnie jest wiedzieć, kiedy można sobie samemu pomóc. Plus za przypomnienie o assistance w polisie, też warto to mieć, bo nigdy nie wiadomo.

Dodaj komentarz