Tynki maszynowe – estetyka wykończenia

nakładanie tynków maszynowych

Każdy dom, każde mieszkanie, czy tej inna przestrzeń zamknięta, aby były estetyczne wymagają odpowiedniego wykończenia. Na źle wyglądających ścianach nawet najlepsze dodatki, czy meble prezentują się źle. Nie da się bowiem zatuszować złego wrażenia, jakie robi źle wykończona ściana.

Jak więc wykończyć ją dobrze?

Jeśli chodzi o wykończenia wnętrz, to w ostatnim czasie coraz bardziej popularne stają się tynki gipsowe. I, jak nietrudno się domyślić, dzieje się tak nie bez przyczyny. Jeśli fachowcy nakładają tynki maszynowe, to wystarcza zaledwie jedna warstwa, aby tuż po wykończeniu otrzymać równą i gładką powierzchnię. Samo nakładanie nie wymaga więc zbyt dużo czasu. Nie wymaga go również czekanie na ich wyschnięcie. Tynki gipsowe mają to do siebie, że schną maksymalnie czternaście dni. Tyle wystarczy, aby spokojnie na suche ściany móc położyć wybraną farbę, czy tapetę. Kolejną niezwykle ważną zaletą tego typu wykończenia wnętrz jest odporność na ścieranie. W praktyce oznacza to, że nie będą pękać czy kruszyć się, jeśli będziemy chcieli w przyszłości w ścianie wiercić, czy wbijać gwoździe. Poza tym gips jako materiał tynkarski wykazuje się właściwościami ognioochronnymi. A to za sprawą znajdujących się w gipsie cząsteczek wody. Jest też materiałem zwiększającym izolacyjność termiczną ścian, co przekłada się następnie podczas eksploatacji pomieszczenia na niższe wydatki na energię cieplną.

Jak więc widzisz tynki gipsowe są idealne do wykończenia wnętrz. A tynki maszynowe dodatkowo skracają czas nakładania gipsu, którego nie trzeba już szlifować.

Przypisy:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tynk

Dodaj komentarz