Tatuaż na nadgarstku – najważniejsze informacje

Wiele osób decydując się na pierwszy tatuaż, wykonuje go na nadgarstku. Tatuaż w tym miejscu świetnie wygląda jako odrębny wzór lub jako uzupełnienie większego projektu, np. całego rękawa. W tym artykule przedstawiamy najpopularniejsze motywy na tatuaż na nadgarstku oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

mały tatuaż na nadgarstku

Znaczenie tatuażu na nadgarstku

Znaczenie tatuażu zależy od wybranego przez nas wzoru. Warto zapoznać się z symboliką danego motywu przed wykonaniem tatuażu, szczególnie jeżeli wierzysz w znaczenie danych symboli. Decydując się na wykonanie małego tatuażu na nadgarstku, nie należy kierować się wyłącznie modą i trendami — nadgarstek to odsłonięte miejsce, widoczne na co dzień, a wzór zostanie z nami na całe życie. Z tego względu dobrze jest zastanowić się nad wyznawanymi przez nami wartościami i dopasować wzór do własnych poglądów życiowych.

Czy tatuaż na nadgarstku boli?

Każdy z nas ma inny próg bólu, dlatego trudno jest określić, czy sesja będzie dla nas bolesna. Warto zaznaczyć, że skóra na nadgarstku jest cienka i dosyć wrażliwa, więc tatuaże na nadgarstku nie należą do najprzyjemniejszych doznań. Jednak wzory na nadgarstku zazwyczaj są małe, a sama sesja jest krótka, więc ból minie szybko, a radość z nowego tatuażu pozostanie z nami na długo.

Jaki jest koszt tatuażu na nadgarstku?

Jeśli myślisz nad nowym tatuażem na nadgarstku, to musisz wiedzieć, że jego cena będzie uwarunkowana rozmiarem, stylistyką, czy doświadczeniem tatuatora. Tatuaże na nadgarstku są zazwyczaj niewielkie ze względu na umiejscowienie na ciele, więc i koszt wykonanie będzie niższy. Ceny takiego tatuażu zaczynają się od około 200 do nawet kilkuset złotych, więc najlepiej zapytać o cenę w studiu, w którym planujemy tatuaż na nadgarstku.

Popularne motywy tatuażu na nadgarstku

Kwiatowy tatuaż na nadgarstku to jeden z najczęściej wybieranych wzorów przez kobiety, chociaż w ostatnim czasie zyskuje na popularności również wśród mężczyzn. Botaniczne, delikatne motywy idealnie podkreślają kobiecy wdzięk i piękno oraz pasują do niemal każdego stroju.

Symboliczne tatuaże

Świetnym pomysłem jest wykonanie tatuażu związanego z naszym hobby czy zawodem. Jeśli kochasz podróże i zwiedzanie odległych zakątków świata pomyśl nad wzorem z kompasem, globusem czy samolotem. Każdy zrozumie jego symbolikę, a dodając kilka akcentów od siebie sprawisz, że twój mały tatuaż na nadgarstku będzie wyjątkowy i unikalny. Możliwości jest ogrom, wszystko zależy od twojej kreatywności!

Tatuaże z motywem zwierząt

Na nadgarstku można także wytatuować sobie zwierzę, które ma konkretną symbolikę. Jeżeli marzy ci się tatuaż z symbolem wolności i niezależności wzór z ptakiem będzie idealny. Lubisz podążać własnymi ścieżkami? Pomyśl nad małym tatuażem na nadgarstku z kotem!

Gdzie szukać inspiracji?

Nasze propozycje do ciebie nie trafiają? Możliwości jest o wiele więcej! Inspiracji na tatuaż na nadgarstku najlepiej poszukać w social mediach, takich jak Pinterest czy Instagram, albo po prostu wpisując w wyszukiwarkę frazę „tatuaż na nadgarstku„. Inną opcją jest też skorzystanie z platformy INKsearch.co, która łączy miłośników tatuażu. Za jej pośrednictwem nie tylko znajdziesz wiele ciekawych pomysłów na nowy tatuaż, ale także zarezerwujesz sesję u wybranego tatuatora. I jak? Gotowy na nowy tatuaż?

Dodaj komentarz