Szklane urozmaicanie wnętrz 2

Zaprojektowanie i zaaranżowanie powierzchni mieszkalnej jest niezwykle ważnym elementem przy wprowadzaniu się do nowego domu, tudzież mieszkania. Odpowiednie urządzenie mieszkania ma bardzo duży wpływ na atmosferę towarzyszącą przebywaniu w miejscu zamieszkania. Wnętrze zaprojektowane surowo nie będzie sprzyjać rodzinnemu klimatowi, natomiast próba połączenia wielu styli może doprowadzić do poczucia wszechobecnego kiczu i przerostu formy nad treścią. Dlatego też ludzie starają się odpowiednio dobierać i urozmaicać elementy wystroju. Sprowadza się to niejednokrotnie do zatrudniania architekta wnętrz, który posłuży cennymi radami z zakresu aranżacji powierzchni mieszkalnej. Jednakże pomoc takiego fachowca może być bardzo kosztowna, dlatego warto samemu orientować się w obecnie panujących trendach. Dzięki temu można zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, którą można przeznaczyć na urozmaicenie wystroju wnętrza.

Szkło ozdobą domu

drzwi szklaneObecnie coraz popularniejsze robi się wykorzystywanie elementów szklanych w meblach i nie tylko. Bardzo często można spotkać drzwi szklane, zazwyczaj wykonane z mlecznego szkła. Dodają one uroku przestrzeni oraz wprowadzają element rozjaśniający, bo mleczne szkło, mimo że nie jest prześwitujące jak zwykłe szkło, przepuszcza trochę światła. Sprzyja to budowaniu przyjaznej atmosfery w pomieszczeniu. Szklane drzwi dodatkowo wyglądają niezwykle nowocześnie w porównaniu ze zwykłymi drewnianymi, czy też wykonanymi z materiałów sztucznych. Jednakże szkło jest wykorzystywane nie tylko w drzwiach. Można je spotkać również w kuchni. Coraz częściej przy projektowaniu przestrzeni kuchennej wykorzystuje się szkło lacobel. Jest to szkło należące do grupy szkieł float, co oznacza że szkło jest pokryte z jednej strony lakierem, który zapewnia gładki, błyszczący wygląd oraz uodparnia szybę i chroni ją przed zabrudzeniem i zarysowaniem. Szkło takie pasuje w zestawieniu z niemal każdym rodzajem aranżacji kuchni i dodaje element nowoczesności oraz ekskluzywności.

Piękno dzięki szklanym detalom Twojego domu

Warto się zaopatrzyć w takie szkło z uwagi na jego walory estetyczne jak i na jakość oraz niekwestionowaną trwałość i odporność na liczne uszkodzenia. Szklane elementy są również często wykorzystywane w łazienkach. Współcześnie większość kabin prysznicowych to szklane kabiny. Uatrakcyjniają one znacznie wystrój łazienek. Mają one również dużo praktyczniejsze zastosowanie od starych, plastikowych, tudzież materiałowych kabin prysznicowych. Łatwiej jest je wyczyścić i utrzymać w dobrym stanie, a oprócz tego są one znacznie trwalsze. Wadą szklanych elementów w meblach jest niewątpliwie ich cena, która może odstraszać. Nie każdy może sobie pozwolić na zakup szklanych drzwi z mlecznego szkła, czy też szkła typu lacobel, gdyż pomimo ich zalet, wielu ludzi nie stać na takie dodatki, gdyż mają inne ważne wydatki i opłaty, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

Reasumując, szklane elementy dodają uroku i zwiększają walory estetyczne wnętrza. Dlatego też jeżeli warunki finansowe na to pozwalają, warto urozmaicić wystrój mieszkania właśnie o szklane dodatki.

2 koment. “Szklane urozmaicanie wnętrz

  1. Jadwiga cze 28,2022 15:22

    Super artykuł z całą masą inspiracji! Już od jakiegoś czasu myśle o szkle lacobel w swoim domu i w końcu się zdecyduję 🙂 Dzięki za podlinkowanie sprawdzonego producenta – od razu mam firmę, do której mogę się odezwać.

  2. Monika sty 11,2023 09:19

    Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad drzwiami szklanymi w swoim domu, które oddzielałyby jadalnie od reszty pomieszczeń. Bardzo podoba mi się ten efekt! Moglibyście przygotować kolejny artykuł właśnie o szklanych drzwiach i wrzucić zdjęcia jakichś inspiracji?

Dodaj komentarz