Suknie ślubne

Historia sukni ślubnych

Od licznych pokoleń panny młode zakładają suknie ślubne, adekwatnie z własnym gustem, ale głównie bazując o panującą symbolikę. Nie każda kobieta zdaje sobie natomiast sprawę z tego, iż w odległych epokach biel była odcieniem związanym z żałobą i w żaden sposób nie łączyły jej z zaślubinami. W pierwszej połowie XIX wieku suknia ślubnacharakterystyczne było zakładanie kreacji ślubnych w jasnych kolorach barwach, które miały obrazować radość i szczęście. W późnej epoce średniowiecza odnotowano natomiast ubieranie białych sukien ślubnych w Anglii.

Suknie ślubne – jak zmieniały się fasony?

Suknie na ślub, ich odcienie oraz fasony zmieniały się z biegiem lat, zgodnie z panującymi zabobonami i trendami charakterystyczną dla konkretnego momentu. W aktualnych czasach natomiast panny młode mają tak naprawdę duże pole do popisu. Mimo, że nic dzisiaj nie może nas zdziwić i możemy tak naprawdę ubierać co tylko chcemy, nadal najchętniej wybierane są jednak białe suknie ślubne.

Różne barwy sukni ślubnych

Na przestrzeni wielu ostatnich lat ogromną sławą cieszyły się ponadto suknie ślubne w barwie ecru, mięty, czy kości słoniowej. Kiedyś noszono jedynie długie suknie ślubne, dzisiaj natomiast coraz większa grupa kobiet decyduje się na kupienie krótkich kreacji. Coraz częściej wybieramy ponadto oryginalne, bardziej wyraziste ozdoby w różnorodnych formach i kolorach.

Dodaj komentarz