Sposoby na szybką naukę języka angielskiego

W dzisiejszych czasach język angielski jest wymagany w większości ofert pracy, a również w życiu codziennym bywa użyteczny. Nie dziwi, więc że coraz więcej osób chce się go uczyć. Bardzo popularna stała się szybka nauka języka angielskiego. O tym, czy jest to możliwe oraz jak to zrobić opowiemy w poniższym artykule.

Bacalarus - korepetycje z języka angielskiego

Czy szybka nauka języka angielskiego jest możliwa?

Już na wstępie możemy odpowiedzieć na to pytanie. Tak, szybka nauka języka angielskiego jest możliwa i – co więcej – jest bardzo skuteczna. Twierdzenie, że nauka języka wymaga mnóstwa czasu, było prawdziwe dawniej. W czasach kiedy dostęp do Internetu był ograniczony. Dziś prawie każdy może się szybko nauczyć angielskiego, chociażby uczęszczając na korepetycje z angielskiego w Zamościu – Szkoły Języków Obcych Bacalarus, które nierzadko kiedy odbywają się bez wyjścia z domu.

Ile trwa szybka nauka języka angielskiego?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W dużej mierze zależy to od motywacji oraz czasu, jaki zostanie poświęcony na naukę. Taki proces wymaga systematyczności i poprawnego rozłożenia w czasie. Dla przykładu znacznie lepsze efekty można uzyskać, poświęcając na naukę po 0,5h każdego dnia niż 2h jeden raz w tygodniu. Można określić, że statystycznie proces szybkiej nauki języka angielskiego na poziomie podstawowym zajmuje do 6 miesięcy.

Bacalarus - Szkoła Języków Obcych

Metody szybkiej nauki języka angielskiego

Przyspieszony kurs w szkole językowej

Najpopularniejszą metodą nauki języka jest uczestnictwo w zajęciach grupowych lub indywidualnych organizowanych przez szkoły językowe. Najczęściej mają one w ofercie zarówno kursy standardowe, jak i właśnie kursy przyspieszone. Zaletą takiego kursu jest kontakt z wykwalifikowanym nauczycielem, który będzie w stanie wyjaśnić wszelkie niezrozumiałe kwestie, natomiast praca w grupie znacznie poprawia umiejętności komunikacyjne.

Nauka języka samodzielnie w domu

Jest to bardzo wygodna metoda nauki, która gwarantuje pełną swobodę. To my sami decydujemy, ile czasu chcemy na to poświęcić i kiedy. W przypadku takiej metody możemy skorzystać z podręczników-samouczków lub z aplikacji na telefon takich jak: Duolingo, LiveMatch lub busuu. Ceny kursów w takich aplikacjach są przestępne, a materiały w nich zawarte kształcą jednakowo umiejętności pisania, słuchania, mówienia oraz czytania. Należy jednak pamiętać, że taka nauka wymaga ogromnego samozaparcia, często przez brak z góry określonego harmonogramu ciężko jest zmusić się do nauki. Podczas nauki języków systematyczność jest bardzo ważna.

Szybki kurs językowy online

Coraz częściej można natknąć się na kursy internetowy online. Jest to bardzo wygodne dla osób, które chcą mieć kontakt z nauczycielem, ale nie mogą lub nie chcą uczęszczać osobiście do szkoły językowej. W zależności od wybranej opcji mogą być to zajęcia na żywo lub z wcześniej przygotowanych materiałów. Takie kursy są równie wartościowe co kursy stacjonarne, a dają wygodę uczestnictwa w nich z własnego domu.

Dodaj komentarz