Sekret lokacji filmowych

Kto z nas nie lubi oglądać seriali lub filmów? Na pewno choć raz każdy z nas miał swój ukochany serial, w którym bardzo identyfikował się z którąś z postaci, starał się w życiu prywatnym naśladować jej postępowanie, kupować podobne akcesoria, a nawet ubierać się w podobnym stylu. Wiele seriali kręconych jest w stałych lokalizacjach, tak więc przygody grupki przyjaciół z liceum będą raczej zawsze kręcone od początku do końca w tej samej szkole oraz w tych samych domach stanowiących w serialu domy poszczególnych przyjaciół z paczki.wynajem domu do filmu

Kto wybiera lokacje do filmów?

Otóż są od tego specjalne osoby, których zadaniem jest znalezienie lokalizacji spełniające pewne wymagania. Wszystko zależy od rodzaju filmu czy serialu- serial opowiadający o losach właścicielki restauracji raczej kręcony będzie w dużym mieście, gdzie łatwo nagrać piękne ujęcia. Poza tym widzowie muszą czuć realizm- jeśli restauracja położona będzie na obrzeżach, to mało kto do niej zawita, a w serialu chodzi przecież o akcję i interakcje różnych bohaterów.
Jeśli sceny filmu muszą być kręcone na przykład w willi z pięknym ogrodem, to nie obejdzie się bez wynajmu takiej lokalizacji na określoną liczbę dni. Żaden reżyser nie posiada przecież na własność willi, w której będzie kręcił każdy swój film. Wynajem domu do filmu to coś oczywistego- ktoś z ekipy zgłasza się do specjalnych agencji podając wymagania co do lokacji do filmu, termin w jakim będzie wykorzystywana lokacja, a także inne szczegółowe informacje, a następnie zostaje podpisana klasyczna umowa wynajmu zawierająca szereg szczegółowych danych.

Czy można udostępnić swoje mieszkanie?

Wynajem mieszkania do filmu to dla niektórych osób także świetny sposób na dorobienie sobie pieniędzy. Jeśli jesteśmy właścicielami mieszkania w konkretnym stylu- na przykład skandynawskim lub eklektycznym i wiemy, że taka lokalizacja jest poszukiwana na potrzeby filmu czy serialu- możemy śmiało zgłosić nasze mieszkanie do kilkudniowego wynajmu. Bardzo wiele osób w dużych miastach dorabia sobie w ten sposób. Wystarczy na kilka dni zabrać najpotrzebniejsze rzeczy i użyczyć swoje mieszkanie na potrzeby reżysera. Czy jest to bezpieczne? Raczej tak, jeśli pamiętamy o podpisaniu stosownej umowy. Warto taką sporządzić, aby nie martwić się o ewentualne szkody.

Dodaj komentarz