Psi behawiorysta – czy Twój pupil potrzebuje jego pomocy?

Wiele osób, które posiadają swojego psa, zastanawia się czemu ich zwierzęcy podopieczny, często reaguje na pewne rzeczy agresją oraz frustracją. Okazuje się, że takie zachowania u psa mogą zostać wywołane w momencie, gdy jego podstawowe potrzeby nie są w pełni zaspokojone. W takiej sytuacji zwierze może być niespokojne, przez co ciężko jest nad nim zapanować. Z pomocą w rozwiązywaniu problemów związanych z psem, może przyjść psi behawiorysta. W tym artykule opowiemy o tym, czym taki behawiorysta się zajmuje i czy jego pomoc potrzebna jest Twojemu pupilowi.

konsultacje behawioralne

Kim jest psi behawiorysta?

Warto na początku wyjaśnić, czym dokładnie zajmuje się psi behawiorysta. Przede wszystkim zadaniem psiego behawiorysty jest praca nad poprawą relacji, jaka panuje między zwierzęciem a opiekunem. Skupia się on głównie na przepracowaniu z psem jego złych zachowań, tak aby je całkowicie wyeliminować. Od właściciela psa również wymaga się tego, aby podszedł do całej terapii z zaangażowaniem. Behawiorysta dla psów stara się podczas pracy z psem poznać jego psychikę lepiej, by zrozumieć, co może wywoływać negatywne zachowania u czworonoga. Więcej na temat pracy behawiorysty przeczytasz na stornie https://www.uwierzwpsa.pl/kim-jest-psi-behawiorysta/, gdzie psi psycholog z Gdańska dokładnie opisuje, czym zajmuje się tego rodzaju specjalista.

Jakie zachowania u psa mogą nas skłaniać do kontaktu z psim behawiorystą?

Każdy pies jest nieco inny, dlatego czworonogi zachowują się niejednakowo w różnych sytuacjach. Istnieją jednak zachowania, które mogą skłonić nas do kontaktu z psim behawiorystą, aby przepracować psie problemy. Ważne jest jednak, aby od razu nie przesadzać, gdy nas podopieczny źle zachowuje się na spacerze lub podczas zabawy. Często jego zachowanie może być po prostu spowodowane złą smyczą lub obrożą, a nie zaburzeniami związanymi z jego psychiką.

O kontakcie z psim behawiorystom, należy zacząć poważnie myśleć, gdy nasz pies zachowuje się agresywnie oraz, gdy niszczy otaczające go rzeczy. Również w momentach, gdy pies odczuwa lęk przed pewnymi sytuacjami, warto zainteresować się kontaktem z psim behawiorystą. Firmą, z którą warto się w takiej sytuacji skontaktować jest Uwierz w psa – szkolenie psów, behawiorysta, zoopsycholog, która organizuje profesjonalne terapie dla psów zmagających się z problemami behawioralnymi.

Szkolenie psów Trójmiasto

Na czym polega praca psiego behawiorysty?

Psi behawiorysta zajmuje się głównie prowadzeniem terapii, na której stara się znaleźć źródło problemów u psa. Gdy już takie źródło zostanie znalezione, ustala on plan działania, dzięki któremu wasz pies będzie mógł zacząć funkcjonować prawidłowo. Najczęściej terapia u psiego behawiorysty skupia się na odbudowie relacji właściciela z podopiecznym. Warto zaznaczyć, że psi behawiorysta nie zajmuje się szkoleniem psów oraz nie przygotowuje ich do brania udziału w zawodach.

Dodaj komentarz