Praca kwiatami usłana – kwiaciarnia

Czy praca florysty to praca marzeń? Kwiaciarnia wypełniona świeżym kwiatowym zapachem jest miejscem, w którym z pewnością można puścić wodze fantazji. Florysta jest artystą, który posiada nieskrępowaną wyobraźnię oraz zmysł estetyczny i nie boi się eksperymentować. Dzieła wychodzące spod jego ręki są niepowtarzalne i wyjątkowe, ale też jest otwarty na sugestie klientów. Wykonuje dekoracje oraz zajmuje się aranżacją różnych wnętrz. Minusem tej pracy może być dbanie o to, by kwiaty były świeże, trzeba przywozić je z giełdy o wczesnych godzinach porannych.

Usługi świadczone przez kwiaciarnie skierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm

Kwiaciarnie oferują bogaty asortyment i szeroki wybór: świeże kwiaty cięte, kwiaty doniczkowe, bukiety okolicznościowe, wiązanki ślubne, wieńce, różnorakie kompozycje kwiatowe oraz artykuły dekoratorskie, a także kartki okolicznościowe i drobne upominki na każdą okazję.

kwiaciarnia Dębica

Jako że kwiaty są zawsze dobrym pomysłem na prezent, bez względu na okazję, wiele kwiaciarni wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zabieganych klientów i świadczy usługi online: klient wybiera kompozycję, która jest dostarczana przez kuriera od wskazany adres. Jednakże nie wszystkie kwiaty nadają się do kompozycji bukietowych, gdyż ich żywotność po ścięciu jest krótka i szybko więdną.

Najlepszym wyborem są dostojne róże, radosne słoneczniki, lilie, margaretki czy mieczyki

Jeśli chcemy kompozycję, która nie tylko będzie cieszyła oko, ale także zachwycała zapachem, warto zdecydować się na tulipany, frezje czy konwalie. Aby zachować kwiaty dłużej, należy często wymieniać ich wodę. Istnieją też specjalne mieszanki, które dodaje się do wody i dzięki temu rośliny zachowają się dłużej.

Dodaj komentarz