Praca księgowego w biurze rachunkowym

accountancy4

Prowadzenie księgowości

Praca w charakterze księgowego wymaga nie tylko szerokiej wiedzy podatkowej i umiejętności, ale także umiejętności pracy pod presją czasu, często w bardzo dużym stresie. Trzeba sobie zdawać sprawę także z tego, że w każdej pracy księgowego pojawia się także ryzyko finansowe. W razie, kiedy księgowość firmy będzie prowadzona w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami osoba zajmująca się rozliczeniami może ponieść surową odpowiedzialność karną, począwszy od kar finansowych, aż po nawet kary pozbawienia lub ograniczenia wolności.

Nie nadążasz za zmianami podatkowymi

Z uwagi na bardzo dużą zawiłość i niejednoznaczność przepisów podatkowych księgowi w swojej codziennej pracy korzystają z pomocy doradców podatkowych. Doradcy są osobami, które zajmują się studiowaniem prawa podatkowego. Na bieżąco śledzą wszelkie zmiany w prawie podatkowym i podpowiadają księgowym, czy dane wydatki mogą być zaliczone do kosztów podatkowych czy też nie. Biura rachunkowe ponoszą całkowitą odpowiedzialność za prawidłowość wykonanych przez siebie rozliczeń. Klient ma prawo w każdym momencie zrezygnować z usług księgowych danego biura i wybrać sobie innego księgowego.

maney (2)

Zwrot podatku VAT

Dla firm i przedsiębiorców kluczowe znaczenia ma zwrot podatku vat. Okazuje się, że podatek zawarty w cenie towarów i usług może pogrążyć niejedną firmę, jeżeli tylko okaże się, że jest rozliczany w sposób nieprawidłowy. W takiej sytuacji urząd skarbowy nakaże zwrot podatku i jednocześnie może zasądzić bardzo surowe kary podatkowe dla przedsiębiorcy, które mocno dają mu po kieszeni.

Opracowanie artykułu – B3E Biuro rachunkowe Swarzędz

Dodaj komentarz