Pomoc detektywistyczna dla firm

Większości z nas praca detektywów kojarzy się ze śledzeniem niewiernych małżonków lub rozwiązywaniem kryminalnych zagadek rodem z amerykańskich filmów szpiegowskich. Okazuje się jednak, że to myślenie stereotypowe i bardzo zawężające spectrum kompetencji współczesnych detektywów. Mogą oni bowiem pomóc nawet w trudnych sprawach biznesowych i gospodarczych.

Usługi detektywistyczne Magdar

Sprawy finansowe

Do firmy detektywistycznej możemy się zgłosić w bardzo wielu sprawach związanych z naszym przedsiębiorstwem czy firmą. Najczęściej są to sprawy windykacyjne, związane ze sprawdzeniem płynności finansowej wierzyciela, kontrahenta, wspólnika czy klienta, oraz możliwością wywiązania się z umów pieniężnych. W ten sposób można sprawdzić również przełożonego, który np. zalega z wypłatą pensji. Rola detektywa polega wówczas na dowiedzeniu się, czy dana osoba posiada majątek, który mógłby pokryć jej zobowiązania oraz na zdobyciu dowodów, które mogłyby posłużyć w przypadku procesu sądowego. 

Wykrywanie oszustw

Podobnie jest z wszelkimi kwestiami dotyczącymi konkurencji. Jeżeli w firmie pojawia się podejrzenie o złamanie tajemnicy handlowej, podszywanie się pod markę, nieuczciwe wykorzystywanie znaków towarowych lub o jakiekolwiek inne działania narażające przedsiębiorstwo na straty, zwrócenie się do detektywa będzie jak najbardziej trafnym pomysłem. Godnym polecenia wyborem jest Będzie on w stanie namierzyć źródło wycieku informacji, udokumentować je na potrzeby ewentualnego procesu oraz doradzić, jak zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami w przyszłości. 

prywatny detektyw Magdalena Pławińska

Sprawdzanie wiarygodności

Kolejną sprawą, w której przydatna może okazać się pomoc firmy detektywistycznej, jest sprawdzenie wiarygodności klienta, przyszłego pracownika lub spółki, z którą planujemy wejść we współpracę. Takie działanie ma na celu uchronienie naszego biznesu przed nietrafioną współpracą, która naraziłaby nas na straty. Detektywi prowadzą w takim wypadku szeroko zakrojony wywiad środowiskowy, zdobywają szczegółowe informacje biznesowe, które później dostarczają klientowi. 

Bezpieczeństwo firmy

Jeszcze jedną bardzo często spotykaną usługą biur detektywistycznych, jest wszystko, co wiąże się z bezpieczeństwem. Nie chodzi tu tylko o dosłowną ochronę fizyczną osoby lub miejsc w konkretnym czasie, ale o wszelkie działania, które mają na celu sprawdzenie i podniesienie poziomu bezpieczeństwa i cyber-bezpieczeństwa nasze firmy. Profesjonalny detektyw będzie w stanie sprawdzić system zabezpieczający nas zarówno przed włamaniem, jak i przed wyciekiem tajnych informacji do sieci. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Dodaj komentarz