Outsourcing rachunkowości — czy warto?

Zarówno małe, jak i duże firmy mają obowiązek prowadzić księgowość. Niektórzy przedsiębiorcy zajmują się tym samodzielnie, co jest nie tylko czasochłonne, bo wymaga ciągłego śledzenia przepisów prawnych i podatkowych, ale także ryzykowne, bo w rozliczeniach łatwo popełnić błąd. Inni zatrudniają księgowego na etat, co wiąże się z wysokimi kosztami. Coraz więcej firm decyduje się na outsourcing rachunkowości i zleca prowadzenie księgowości specjalistom z wybranego biura rachunkowego. Czy warto wybrać takie rozwiązanie?

mielec biuro rachunkowe

Co obejmuje outsourcing rachunkowości?

Outsourcing rachunkowości, jaki oferują firmy zewnętrzne, obejmuje nie tylko prowadzenie księgowości i spraw kadrowo płacowych. Biura księgowe wspierają klientów w wielu aspektach prowadzenia firmy. Oprócz księgowych zatrudniają specjalistów z innych dziedzin. W ramach outsourcingu umożliwiają skorzystanie z usług doradcy rachunkowego, podatkowego, prawnego i finansowego. Pomagają wybrać korzystną formę opodatkowania. Dzięki outsourcingowi księgowości przedsiębiorca zyskuje czas, który może poświęcić na rozwój swojego biznesu.

Czy outsourcing księgowości jest bezpieczny?

Współpraca z firmą zewnętrzną w zakresie outsourcingu jest bezpieczna. W przypadku pomyłki w rozliczeniach przedsiębiorca może liczyć na odszkodowanie wypłacane z obowiązkowego ubezpieczenia OC firmy. Zadania w ramach outsourcingu rachunkowości wykonują z reguły osoby z odpowiednim doświadczeniem w księgowości, które gwarantują rzetelną obsługę i wysoki poziom usług. Dobry przykład stanowi Biuro Rachunkowe Lilla Podlaska w Mielcu, które zobowiązuje się do realizacji powierzonych zadań zgodnie z prawem i korzyścią dla przedsiębiorcy.

księgowa mielec

Ile kosztuje outsourcing rachunkowości?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na outsourcing rachunkowości, aby zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. To rozwiązanie znacznie tańsze niż etat księgowego w firmie. Pozwala wyeliminować koszt wynagrodzenia i szkoleń dla pracownika zajmującego to stanowisko, koszt zakupu sprzętu komputerowego i specjalistycznego oprogramowania. Zlecając prowadzenie rachunkowości firmie zewnętrznej, trzeba liczyć się z wydatkiem kilkuset złotych miesięcznie. Ostateczna cena zależy od ilości dokumentów, jaką generuje dane przedsiębiorstwo.

Dlaczego warto wybrać outsourcing rachunkowości?

Wybierając outsourcing usług księgowych, przedsiębiorca zyskuje dostęp do profesjonalnego doradztwa i pomocy na wielu płaszczyznach prowadzenia biznesu. Oszczędza swój czas i redukuje koszty związane z zatrudnieniem księgowego. Zapewnia sobie poczucie bezpieczeństwa, powierzając nadzór nad finansami firmy profesjonalistom. Outsourcing rachunkowości daje pewność co do terminowości rozliczeń podatkowych i realizacji obowiązków związanych z dokumentacją księgową i wobec ZUS. Pozwala przedsiębiorcy skupić się na realizacji celów biznesowych.

Dodaj komentarz