Odpocznij w domku mobilnym, nie tylko w trakcie urlopu!

Budowa domów tradycyjnych oraz zakup mieszkania w dzisiejszych czasach jest bardzo droga, dlatego coraz większą popularnością w naszym kraju cieszą się domki mobilne. Te proste, lecz wytrzymałe domki są świetnym rozwiązaniem, gdy chcemy spędzić wolny czas blisko natury. Okazuje się jednak, że dzisiejsza technologia pozwala na korzystanie z takich domków nie tylko w ciepłe, wakacyjne dni. Odpowiednio izolowany domek, może być również dobrym miejscem na spędzenie urlopu w zimniejsze dni.

używane domki holenderskie

Domki mobilne na każdą porę roku

W opinii wielu osób domki mobilne są czymś w rodzaju kampingów, które nie nadają się do spędzania czasu w zimniejsze dni. Okazuje się jednak, że odpowiednio zbudowane i wyposażone domki holenderskie mogą być użytkowane przez cały rok. Taki domek można z powodzeniem postawić na piękne położonej działce letniskowej. Mając taki domek, na pewno możemy liczyć na większą wygodę, niż byśmy otrzymali, stawiając przyczepę campingową. Odpowiednia izolacja i zamontowane źródło ciepła, pozwala nam korzystać z domku mobilnego podczas urlopu o każdej porze roku. O cenie takiego domu decydują różne aspekty. Przede wszystkim liczy się jego wyposażenie i to, z jakich materiałów został wykonany. Do finalnej ceny należy również doliczyć koszt transportu takiego domku na wybrane miejsce.

Pozwolenia na postawienie domku mobilnego

Domki mobilne w świetle prawa są postrzegane tak samo jak budynki tymczasowe. Oznacza to wiec, że zezwolenia na postawienie takiego budynku są nieco inne niż w przypadku przyczepy campingowej. Brak połączenia z gruntem nie jest tutaj również decydującym argumentem. Liczy się bowiem jego budowa oraz powierzchnia. Budynek możliwy do postawienia bez zezwolenia musi być parterowy, a jego powierzchnia nie może być większa niż 35 metrów kwadratowych. Jeżeli natomiast posiadamy obiekt o większych gabarytach, jednak nie jest połączony z gruntem, to należy zgłosić, że go stawiamy w wybranym miejscu. Taki tymczasowy obiekt może stać na wybranej powierzchni przez okres 120 dni. Po upływie tego czasu należy go rozebrać lub przenieść w inne miejsce i ponownie to zgłosić.

Domki mobilne popularne również na Słowacji

Okazuje się, że domki mobilne podbijają również rynek u naszych sąsiadów. W ostatnich latach stały się prawdziwym hitem na terenie Słowacji. W związku z tym również polscy producenci zaczęli budować domki mobilne dla naszych sąsiadów. Takie usługi oferuje firma Mobilné Domy NS, której oferta dostępna jest na stronie: https://www.mobilnedomkins.eu/, gdzie znaleźć można używane domki holenderskie i angielskie w atrakcyjnych cenach. Jeżeli wiec chcesz umieścić swój domek mobilny poza granicami naszego kraju, to nie ma z tym problemów, ponieważ są one również transportowane za granice.

Dodaj komentarz