Nowe życie twoich mebli

Czy słyszałeś może w ciągu ostatnich tygodni o akcjach typu „nie wyrzucaj, zacznij naprawiać”? Nie warto odnosić tych zaleceń tylko do zepsutego sprzętu elektronicznego.

Odnawianie mebli farba kredowa

Nie wyrzucaj niszczących się mebli

Pomyśl o starym kredensie, który stał u Twojej babci, a który bez zastanowienia wylądował na śmietniku, bo babcia zaplanowała wymianę mebli kuchennych na nowe. A może pamiętasz, jak mięciutko i wygodnie zasiadałeś z ulubioną książką w fotelu z drewnianymi podłokietnikami. O ten fotel, który z łatwością znajdziesz pod nazwą „fotel lisek”, toczą się dzisiaj zacięte licytacje na portalach aukcyjnych. Zapewne dzieje się tak, ponieważ moda, tak jak historia, zatacza koło. Kiedy dorastamy, nasze wspomnienia łączymy z przedmiotami z przeszłości, a kiedy są w naszym zasięgu, to pragniemy się znowu nimi otaczać.

Ratunek dla starych mebli

Rzeczony powyżej babciny kredens, który z braku lepszych możliwości nie raz „upiększany” bywał białą farbą olejną, gdy ta traciła swą śnieżną barwę i stawała się żółta… Tak jest, dostawała nową porcję odświeżających pociągnięć pędzlem. Znów głęboko moczonym w olejnej farbie. Wszyscy wiemy, jak to wyglądało. Coraz większe zacieki, coraz to węższy prześwit szklanych witrynek, w których malowane ramki „powiększały się” o zahaczane pędzlem „okienka”. Dzisiaj z pomocą w takich sprawach przychodzi nam farba kredowa do mebli, innowacyjny produkt, który pomoże twoim meblom wrócić do życia! Przekonasz się, że odresteurowanie starych mebli jeszcze nigdy nie było tak proste.

Farba kredowa w Stare na Nowe

Właściowści farby kredowej

Farbę kredową możemy nakładać ją na powierzchnie, które wcześniej wykończone były w przeróżny sposób. Czy to farbą akrylową, czy bezbarwnym lakierem, znienawidzoną farbą olejną, czy nawet olejem do mebli. Malowanie farbą kredową możemy wykonać nawet bez uprzedniego, nieprzyjemnego i czasochłonnego szlifowania powierzchni mebla. Dodatkowo, kiedy poniesie nas inwencja twórcza, możemy do odnowienia mebla użyć dwóch kolorów farby kredowej. W taki sposób, że najpierw nakładamy na odnawianą powierzchnię jeden kolor, a po jego wyschnięciu – warstwę koloru drugiego. Co nam daje to, że zamalowaliśmy jeden kolor drugim? Możemy odrestaurować mebel metodą „przecierania”. W metodzie tej, za pomocą papieru ściernego pozbywamy się wierzchniej warstwy koloru, by wydobyć warstwę koloru znajdującego się pod spodem. Możemy, korzystając z tej metody „dotrzeć się” nawet do surowego drewna.

Czemu warto zdecydować się na zakup farby?

Farby kredowe dają nieograniczone możliwości w doborze zadowalającej nas barwy. Jednak wśród farb kredowych królują odcienie pastelowe, dające raczej satynowe wykończenie niż połysk, odbijający wszystko niczym zwierciadło.
Ulubiony kredens, czy fotel znów cieszyć będzie oko, gdy odświeżymy je używając farby kredowej w kolorze pasującym do naszego wnętrza. Zamień 'stare na nowe’ i daj meblom drugie życie.

Dodaj komentarz