Naprawianie współczesnych aut przerasta serwisy samochodowe

Serwis samochodów Retro-Mania to miejsce przyjazne dla wszystkich pasjonatów motoryzacji, którzy chcą oddać swoje zabytkowe auto w bezpieczne ręce. Doświadczenie i profesjonalizm pracowników sprawiają, że podejmują się oni najtrudniejszych zleceń bez względu na stopień skomplikowania. Warsztat samochodowy Retro-Mania kieruje swoją ofertę również dla osób, którzy posiadają już auto zabytkowe, ale chcą utrzymać je odpowiednim stanie. Ponadto warsztat oferuje usługi tapicerskie, blacharskie i lakiernicze, które pozwalają na bieżące naprawy auta. Warsztat samochodowy w Sulechowie to również miejsce, w którym można zakupić jedno z dostępnych aut lub dokonać sprzedaży własnego pojazdu. Dużym ułatwieniem dla kierowców jest pomoc w poszukiwaniu części trudno dostępnych oraz możliwość dorobienia tych, które nie są już dostępne na rynku. Na indywidualne zamówienie możliwe jest zbudowanie auta lub motocyklu od podstaw. Dla użytkowników samochodów nieco bardziej współczesnych warsztat oferuje tuning mechaniczny oraz optyczny. Strona internetowa retro-mania.pl prezentuje nie tylko bogatą ofertę serwisu, ale również galerię zdjęć prezentującą dokonane przez pracowników przemiany, a także dane kontaktowe warsztatu.
Każdego roku w nowoczesnych samochodach przybywa nowych rozwiązań. ABS, kontrola trakcji, asystent parkowania, system gaszenia silnika podczas zatrzymania na światłach i tak dalej. Każdy z tych systemów to masa czujników, przewodów, sterowników, elementów wykonawczych i przeróżnych drobiazgów. Gdy to wszystko pracuje mamy znacznie ułatwione życie, prowadzenie samochodu jest łatwiejsze i mniej stresujące gdy wiemy, że nie zblokujemy kół w czasie nagłego hamowania, a w razie uderzenia odpalą się poduszki powietrzne. Każdy tych elementów niestety może zawieźć w najmniej oczekiwanym momencie, a wtedy musimy udać się do warsztatu.

Naprawa auta – prostą czynnością?

Dawniej naprawa auta w warsztacie była z punktu widzenia właściciela auta stosunkowo prostą czynnością. Wystarczyło wyszukać najbliższy serwis aut, podjechać do niego naszym samochodem, przedstawić usterkę i zostawić auto do następnego dnia. Czasem nawet usługa była wykonana już po kilku godzinach. Te czasy niestety minęły, przede wszystkim dla posiadaczy nowoczesnych samochodów. Jeździmy od serwisu do serwisu i wszędzie słyszymy, że nie są w stanie naprawić naszego auta. W końcu zrezygnowani udajemy się do autoryzowanej stacji obsługi, gdzie przyjdzie nam zostawić mnóstwo pieniędzy, jeśli auto jest po gwarancji.

Specyfika małych warsztatów

Właściciele współczesnych aut zastanawiają się z czego to wynika. Czy przeciętny warsztat samochodowy nie może nabyć odpowiednich urządzeń i narzędzi do naprawy nowych aut? Otóż może, ale kwestią zaporową jest cena. Odczytanie błędów z komputera nowoczesnego auta to nie kwestia podpięcia kabelka diagnostycznego za 50 czy nawet 100 złotych i zwykłego laptopa. Potrzebne są specjalistyczne urządzenia, których ceny idą w tysiące złotych. Jest to niestety zamierzone działanie producentów, aby zmusić nas do serwisowania naszych aut w ich ASO. Dopóki mamy gwarancję obsługa będzie darmowa, ale gdy przyjdzie nam za nią zapłacić cena może dosłownie zwalić nas z nóg

Dodaj komentarz