Model spalinowy, czy elektryczny?

artykuły modelarskie

Jak zapewne wie każdy modelarz można wybrać model z silnikiem spalinowym lub silnikiem elektrycznym. Każda z tych opcji posiada zarówno zalety jak i wady. Dobrze jest poznać wszystkie opcje, zasięgnąć rady bardziej doświadczonego modelarza lub dobrego sprzedawcy. W tym tekście znajdziecie kilka podstawowych uwag na temat obu wersji modeli.

Model spalinowy

Model rc spalinowy jest nieco bardziej „wymagający” – musimy pamiętać o tym, że taki silnik wymaga dotarcia, uzupełniania paliwa, czy regulacji silnika. Istotne jest też regularne czyszczenie i prawidłowy sposób jazdy. Wszystkie te wymagania obce są silnikom elektrycznym.

Model elektryczny

Model elektryczny łatwiej jest prowadzić, jest również cichszy, ale to akurat nie dla wszystkich jest zaletą. Przy modelu elektrycznym najwygodniej jest mieć zapasowe baterie – w przeciwnym razie zabawa może być przerwana wcześniej niż byśmy chcieli. Akumulatory i odpowiednie bateria można tanio kupić w hurtowniach, które zaopatrują sklepy w artykuły modelarskie.

Co warto rozważyć?

Warto przed dokonaniem zakupu modelu rozważyć te i inne wątpliwości, tak by zakup był trafiony i sprawiał nam dużo frajdy. Jeżeli już zdecydujemy się na zakup, warto również poszukać dobrego sklepu internetowego, lub rozejrzeć się za hurtownią artykułów modelarskich.

Dodaj komentarz