Kominek kaflowy wolnostojący – czy sprawdzi się w Twoim domu?

Piece kaflowe były niegdyś bardzo popularne, ponieważ stanowiły centralny punk domu, który dostarczał ciepło. Obecnie na rynku dostępne są kominki kaflowe, które nawiązują do tradycyjnych konstrukcji. Zaletą tego typu kominków jest jednak to, że można je zainstalować w domu jednorodzinnym oraz w bloku. Taki kominek kaflowy, to świetnie wyglądający element dekoracyjny, który dodatkowo może dogrzewać pomieszczenie, dzięki czemu zmniejszysz ryzyko wystąpienia grzybów oraz wilgoci. W tym artykule podpowiadamy czy kominek kaflowy sprawdzi się w twoim domu.

kominki lublin

Piece i kominki kaflowe – czy warto ogrzewać za ich pomocą dom?

Paleniska takie jak piece i kominki kaflowe kojarzą się większości osób ze źródłami ciepła, które były używane w przeszłości. Dzisiaj takie rozwiązania, są głównie instalowane po to, aby nadać pomieszczaniu niepowtarzalnego charakteru. Korzystanie jednak z takiego kominka nie należy do najwygodniejszych, ponieważ trzeba cały czas donosić drewno i sprzątać popiół. Kominek kaflowy nie zawsze da się też wszędzie zamontować, jeżeli jednak istnieje taka możliwość, to warto się zdecydować na takie rozwiązanie, które będzie dodatkowym źródłem ciepła w budynku.

Jak działają kominki kaflowe?

Kominki kaflowe dostępne na rynku są w kilku różnych rodzajach, które różnią się od siebie budową. Szeroką ofertę takich konstrukcji oferuje firma Mat-Kom Maciej Cygan, znajdująca się w Lublinie przy Alei Kraśnickiej 127 (Tel: 609 518 526). Klienci do wyboru mają konstrukcje z systemem DGP oraz pieco-kominki, które swoim działaniem przypominają nieco starsze konstrukcje. Kominek kaflowy z DGP działa tak, że początkowo nagrzewa powietrze i następnie rozprowadza je po budynku za pomocą aluminiowych przewodów. Sama obudowa takiego kominka to tylko dekoracja. Warto zaznaczyć, że ciepło z tego kominka dociera wyłącznie gdy jest on włączony. Po wyłączeniu temperatura wyraźnie zaczyna się ochładzać.

Pieco-kominki cechują się nieizolowanymi wkładami, aby akumulować ciepło przez samą obudowę tego komika. Same wkłady do tych kominków są wykonane z szamotu, który charakteryzuje się tym, że przez długi czas oddaje ciepło. Obudowa takiego sprzętu jest wykonana ze specjalnych kafli, aby kominek skutecznie emanował ciepłem, nawet wiele godzin po tym, jak zostanie spalone paliwo. Ceny takich kominków są jednak dość wysokie, jednak wybór stylów i rodzajów tego typu palenisk jest bardzo duży.

kuchnie kaflowe lublin

Komu zlecić montaż kominka kaflowego w domu?

Piec obudowany kaflami prezentuje się niesamowicie, jednak zbudowanie takiego kominka jest dość trudne i czasochłonne. Najlepiej wiec skorzystać z usług specjalistów od kominków, którzy wykonają dla nas taką instalację, która będzie dobrze wyglądać, a do tego będzie efektywnie działać. Cały system składa się przecież z wielu elementów, do których montażu potrzeba jest specjalistyczna wiedza. Z tego względu polecamy pomoc profesjonalistów i wybór wspomnianej wcześniej firmy Mat-Kom.

Dodaj komentarz