Kiedy najlepiej dokonać korekty powiek? Najważniejsze informacje o zabiegu

Oczy to część twarzy, które warunkują jej wygląd i przyciągają uwagę. Wraz z upływem lat ich kształt może jednak nieco się zmieniać. Za taką sytuację odpowiadają opadające powieki, które nie tylko stanowią przyczynę kompleksów oraz obniżają ogólną estetykę, ale również zawężają kąt widzenia, co wpływa na jakość codziennego funkcjonowania. Na szczęście medycyna estetyczna znalazła rozwiązanie tego rodzaju problemów. To blefaroplastyka, czyli operacja, polegająca na korekcie opadających powiek.

Plastyka powiek - Derm Estetyka

Kiedy jest najlepszy czas na blefaroplastykę?

Opadające powieki pojawiają się z biegiem lat. Niestety procesu starzenia się nie można powstrzymać. Jest to zjawisko nieodwracalne, które wpływa nie tylko na jakość życia, ale również obniża w znaczący sposób nasze walory estetyczne. Gdy skóra traci swoją elastyczność, pojawiają się opadające powieki i worki pod oczami. Osoby, borykające się z tego rodzaju problemami, często wyglądają na smutne lub zmęczone, choć rzeczywistość może być zupełnie inaczej. Opadające powieki zawężają również pole widzenia, co z kolei obniża jakość funkcjonowania na co dzień. Chyba nikogo nie zdziwi więc fakt, że coraz więcej osób decyduje się poddać zabiegowi korekty powiek w najlepszych klinkach estetycznych.

Czym jest blefaoplastyka i jakie metody są w niej wykorzystywane?

Blefaroplastyka to nic innego, jak chirurgiczna korekta opadających powiek. Taki zabieg wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu, a niewielka blizna po zabiegu z pewnością nie będzie widoczna dla otoczenia. Zabieg wykonywany jest przy pomocy skalpela lub tez lasera. To właśnie druga metoda zyskuje współcześnie na popularności. Jest ona dokładniejsza, a czas rekonwalescencji w tym przypadku zostaje skrócony. Laser zamyka także naczynia krwionośne, więc krwawienie w trakcie zabiegu jest znacznie mniejsze. Więcej o jego wyjątkowych możliwościach przeczytać można na stronie Problem opadających powiek – jak sobie z nim poradzić?, w którym omówiono znacznie szerzej możliwości, jakie otwiera przed nami blefaroplastyka.

Korekta opadających powiek Gdańsk

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem konieczne będzie odbycie konsultacji lekarskiej. Podczas takiej rozmowy omawiane są dokładnie wszystkie etapy zabiegu. Lekarz z pewnością będzie chciał również poruszyć temat oczekiwanych rezultatów, ale także i możliwość wystąpienia określonych skutków ubocznych. Konieczne będzie także wykonanie odpowiednich badań laboratoryjnych. Do tej grupy zalicza się np. morfologia, elektrolity, glukoza czy czas krzepnięcia krwi. Na kilkanaście dni przed zabiegiem wymaga się również zrezygnowania z przyjmowania aspiryny i witaminy E oraz powstrzymania się od palenia tytoniu i spożywania alkoholu.

Rekonwalescencja po blefaroplastyce – jak wygląda czas po zabiegu?

Po zabiegu korekty opadających powiek należy ściśle stosować się do zaleceń pooperacyjnych, które warto poznać jeszcze przed samym zabiegiem. Do takich czynności należy np. oszczędzanie wzroku i unikanie wysiłku fizycznego. Oczy należy również chronić przed promieniami słonecznymi przez minimum jeden rok. Dzięki temu jednak efekt operacji utrzyma się, a my będziemy mogli cieszyć się z estetycznego wyglądu i lepszej jakości codziennego funkcjonowania.

Dodaj komentarz