Jak wybrać kominek?

fireplace-418477-m

Źródło ciepła domowego

Wbrew pozorom zakup wkładu kominkowego to poważna inwestycja. Szczególnie w tych domach, w których kominki mają stanowić podstawowe źródło ogrzewania. Dobrze więc wiedzieć czym się kierować przy jego wyborze. Najwięcej problemów posiadaczom kominka nastręcza konieczność bezustannego kontrolowania paleniska. Co jakiś czas trzeba uzupełniać materiał grzewczy w palenisku.

Pamiętaj!

Pierwszym parametrem przy wyborze kominka powinno więc stanowić to jak często należy uzupełniać drewno czy też inny materiał grzewczy. Drugą ważną kwestią jest tak modna ostatnio energooszczędność. Oznacza to ni mniej ni więcej tylko to, ile opału do uzyskania konkretnej temperatury będzie potrzebował nasz kominek. Producenci (np. Mat-Met kominki Lublin) powinni dość okładanie określić jaką ilość energii jest w stanie wyprodukować dany wkład.

fire-place-1-1165875-m

Kolejna ważna kwestia to trwałość kominków

Za najsolidniejsze uchodzą wkłady kominkowe żeliwne. Nie można ich jednak narażać na nagłe zmiany temperatury panującej we wnętrzu. Klienci zdecydowanie częściej decydują się jednak na montaż kominków stalowych. Po pierwsze mają zdecydowanie większy wybór w tym względzie a po drugie w przeciwieństwie do żeliwnych można je dość łatwo naprawić. Wkłady kominkowe stalowe są nierzadko zdecydowanie nowocześniej wyposażone.

Dodaj komentarz