Jak wybrać idealny hotel na wakacje w Polsce? 3

Czas wypoczynku należy się każdemu i wydaje się być jedną z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu. W końcu kto nie lubi wakacji i błogiego relaksu, z jakim wiąże się urlop? Gdy już wybierzemy wymarzoną destynację, w której chcielibyśmy spędzić ten wakacyjny czas, przychodzi pora na znalezienie hotelu. Dobry hotel nierzadko jest podstawą udanych wakacji; w końcu to w nim przebywa się przez kilka, a czasem nawet kilkanaście dni. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając hotel? Jak wybrać idealny hotel na wakacje w Polsce?

Nocleg Kraków Kazimierz - Hotel Estera

Położenie ma znaczenie

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na położenie. Należałoby uwzględnić kwestie jak:

 • Czy hotel położony jest w centrum?
 • Czy niedaleko hotelu toczy się życie nocne?
 • Czy hotel jest położony blisko plaży?
 • Czy hotel posiada swój parking?
 • Czy dojazd do hotelu nie będzie sprawiał trudności?

Znając odpowiedzi na te pytania, łatwiej będzie określić, czy dany hotel okaże się tym odpowiednim. Ważne jest to, czego się oczekuje: jedni marzą o spokoju i cichym miejscu, drudzy natomiast cenią sobie bogate życie nocne.

Duży czy mały?

Kolejną sprawą jest wielkość hotelu. Większe miejsca mogą oferować liczniejsze atrakcje, jak na przykład baseny, strefę SPA, animacje czy plac zabaw dla dzieci. Oczywiście przebywa w nich także więcej ludzi, co wiąże się ze wzmożonym zgiełkiem. Duże hotele zdecydowanie nie przypadną do gustu osobom, marzącym o miejscu cichym i kameralnym. W mniejszych hotelach z kolei ilość atrakcji może być ograniczona. Warto jednak poznać to, co hotel ma do zaoferowania i nie zamykać się na jedną opcję.

Wyżywienie

Wyżywienie na wakacjach gra jedną z głównych ról. Dobre jedzenie sprawia przyjemność i poprawia humor. Wybierając hotel, najlepiej zapoznać się z ofertą wyżywienia, jaką oferuje dane miejsce. Czy jest to forma all inclusive – jeśli tak, to w jakich godzinach serwowane są posiłki? – czy może śniadania i obiadokolacje? Jeśli zależy nam na niecodziennych smakach warto wziąć pod uwagę Hotel Estera, mieszczący się przy ul. Estery 6 w Krakowie, którego ofertę można znaleźć na stronie https://hotelestera.pl/ oraz pod numerem tel: 12 354 37 77. Ten klimatyczny hotel w sercu krakowskiego Kazimierza połączony jest z Restauracją Esterante, która serwuje dania kuchni polskiej z elementami żydowskiej i fusion.

Atrakcje hotelu

Wybierając hotel, warto także wziąć pod uwagę to, jakie atrakcje oferuje. Czy organizowane są animacje – jeśli tak, to dla dzieci czy dorosłych? A może to i to? Czy w hotelu można w coś zagrać, wypożyczając gry, zasmakować aktywności fizycznej, na przykład pływania, a może udać się na dyskotekę? Ciekawe oferty można znaleźć na stronie: https://hotelestera.pl/oferty-specjalne, gdzie widnieją zarówno atrakcje rodzinne, jak i romantyczne, biznesowe czy sezonowe. Takie kwestie powinny być brane pod uwagę, zwłaszcza jeśli mamy jasno sprecyzowane oczekiwania.

Hotel dla dzieci czy dla dorosłych?

W Polsce możemy wybrać hotel zarówno przyjazny dzieciom, z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych jak i taki, który przeznaczony jest tylko dla osób dorosłych. Istotne jest, by wybrać opcję najlepszą dla siebie.

Opinie

Opinie są po to, by pomóc! Dobrą opcją jest zapoznanie się z opiniami osób, które miały okazję przebywać w danym miejscu. Pozwoli to na podjęcie decyzji i być może rozwieje wątpliwości. Warto jednak pamiętać, że pojedyncze opinie, których jest mało, mogą nie do końca odzwierciedlać właściwy stan rzeczy. We wszystkim należy zachować rozsądek i wyrobić sobie własne zdanie.

Oprócz kwestii opisanych powyżej, kluczowe są także: cena, rok budowy i odnowy hotelu, dodatkowe opcje, takie jak parking czy dostęp do internetu. Planując wymarzone wakacje dobrze jest wybrać hotel z rozwagą, tak, by spełnił nasze oczekiwania.

3 koment. “Jak wybrać idealny hotel na wakacje w Polsce?

 1. Monika sie 9,2022 15:01

  Super artykuł 🙂 Jeśli chodzi o wakacje w Polsce, ja zawsze wybieram polskie morze na wypoczynek, a jeśli chcę zwiedzać to stawiam na jakieś fajne miasto, takie jak Wrocław czy Warszawa. Wstyd przyznać, ale w Krakowie jeszcze nie byłam. Ale myślę, że może jeszcze w tym roku się wybiorę. No i dzięki temu wpisowi mam już namiary na polecany hotel 😀

 2. Agnieszka lis 22,2022 14:25

  Super artykuł! Nie byłam nigdy w Krakowie, dlatego fajnie, że znalazła się tutaj polecajka konkretnego hotelu, mam teraz jakąś bazę i wiem jakiego hotelu ofertę sprawdzać. Moglibyście następnym razem przygotować taki artykuł ale dotyczący Gdańska? Wybieram się na krótki wyjazd weekendowy w grudniu tam właśnie, a nie wiem do jakiego hotelu warto się udać.

 3. Marcus sty 26,2023 16:00

  I visited this hotel two years ago. The service was of the best quality, the food in the restaurant was also really tasteful. The info about this hotel I found on this website – https://hotelestera.pl/en/. I can definitely recommend this place.

Dodaj komentarz