Jak dobrać automatykę do bram przesuwnych?

wózki do bram

Szeroko rozumiana automatyka do bram jest dziś wyposażeniem bardzo powszechnym, dlatego tym bardziej należy uważać na inwestowanie w nią. Dlaczego? Otóż poszczególne jej kategorie nadają się do poszczególnych rodzajów bram i innych uwarunkowań związanych z konkretną posesją, a częstą przypadłością klientów-amatorów jest dobieranie produktów nieadekwatnych do ich potrzeb. O czym zatem pamiętać, kiedy interesuje nas

Napęd do bramy przesuwnej

I tak oto po pierwsze – do najważniejszych czynników wpływających na nasz wybór należy niewątpliwie pozostawienie tak zwanego zapasu mocy napędu (ciężar bramy powinien być mniejszy od maksymalnej wartości mocy), aby wózki bramowe i inne elementy funkcjonowały należycie bez względu na czynniki atmosferyczne. Po drugie – ważne jest też uwzględnienie materiału bramy, ponieważ brama drewniana jest czuła na wilgotność i tym samym zwiększa swoją ciężkość, a z kolei stalowa jest po prostu ciężka, niezależnie od poziomu wilgotności. Po trzecie – warto spojrzeć na to, czy brama jest samonośna lub podwieszana (czyli posiadająca dwa wózki do bram w fundamencie oraz prowadnicę wykonaną ze stali), czy jeździ po szynie (czyli z prowadnicą na całej szerokości wjazdu i z rolkami prowadzącymi).

Gdzie kupić wózki do bram?

To oczywiście nie koniec, ponieważ wyposażenie tego typu należy również kupować u zaufanych sprzedawców, przy czym zaufany to taki, który nie tylko oferuje produkty najwyższej klasy, ale także zapewnia fachowe doradztwo, rozwiewające wszystkie wątpliwości potencjalnego klienta.

Dodaj komentarz