Grzejniki grzewcze – jak wybrać?

Grzejniki są podstawowymi elementami każdej instalacji centralnego ogrzewania. To w grzejnikach zachodzi wymiana ciepła pomiędzy czynnikiem grzewczym a pomieszczeniem ogrzewanym. Ze względu na ich dość szerokie zastosowanie w różnego rodzaju instalacjach centralnego ogrzewania na rynku występuje ich dość duża ilość. Jednym z typów grzejników stosowanych w instalacjach centralnego ogrzewania przeznaczonych dla budownictwa jedno i wielorodzinnego są grzejniki dekoracyjne.

grzejnik dekoracyjny

Są one stosowane wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba oprócz komfortu cieplnego zapewnienia odpowiedniego wystroju wnętrza. Grzejniki dekoracyjne powinny charakteryzować się dobrym oddawaniem ciepła do otoczenia, materiałem zapewniającym długoletnią i bezproblemową eksploatację, ciekawym i oryginalnym kształtem, ładnym designem, dzięki któremu wnętrze naszego mieszkania, domu zyska niepowtarzalny charakter. Nie można zapomnieć także o sposobie montażu, który powinien zapewniać funkcjonalność, pewność połączeń, łatwość wykonania, jak i możliwość zamocowania na każdym rodzaju spotykanych przegród budowlanych.

Grzejniki dekoracyjne mogą być stosowane do wszystkich rodzajów pomieszczeń

Ich wielkość, kształt i rodzaj powinien być uzależniony od wystroju wnętrza jaki chcemy osiągnąć, ale także od mocy cieplnej potrzebnej do ogrzania pomieszczenia, jak i rodzaju i parametrów czynnika grzewczego.

Ważnym zagadnieniem decydującym o wyborze grzejnika jest jego sposób montażu

Montaż grzejnika powinien charakteryzować się łatwością i krótkim czasem pracy montera. Grzejnik Israp w zależności od rodzaju łączy w sobie wszystkie cechy dobrego grzejnika.

Dodaj komentarz