Geodeta – zawód z tradycją

construction--evolution-of-t-210741-m

Zawód z rodowodem

Geodeta to zawód, który posiada wieloletnią tradycję. Jest to tradycja czerpiąca z doświadczeń wielu pokoleń i dlatego mówiąc o współczesnej geodezji, warto zdawać sobie sprawę z tego, jak głęboko sięgają jej korzenie.

Geodeta wczoraj a dziś

Geodezja, jako nauka, istniała już wiele lat przed rozpoczęciem drugiej wojny światowej. Osoby, które zajmowały się nią właśnie w aspekcie naukowym, określane były mianem geodetów. Natomiast pod słowem tym nie znaleźliśmy osoby, która zawodowo zajmowałaby się wykonywaniem pomiarów. Pomiarami zajmowali się tak zwani mierniczy przysięgli. Wszystko uległo zmianie po drugiej wojnie światowej, kiedy to geodetą zaczęto oficjalnie i zgodnie z nowym prawem nazywać dawnych mierniczych.

planning-for-construction-420973-m

Usługi z tradycją

Bazując na tym doświadczeniu i zdobywanej wiedzy, dziś usługi geodezyjne świadczone są na najwyższym poziomie. Osoby tym się zajmujące bazują nie tylko na zdobytej podczas studiów wiedzy, ale również nowoczesnych sprzętach wozniczka-geodezja.pl, pozwalających wykonywać precyzyjne pomiary oraz wykonywać profesjonalną dokumentację służącą między innymi celom budowlanym, czy rozpowszechnianiu wiedzy o Ziemi.

Dodaj komentarz