Farba Kredowa

farby kredowe

Jak odmienić stare meble?

Aby odmienić wnętrze pomieszczenia nie trzeba przeprowadzać jego gruntownego remontu. Wystarczy bowiem dokupić kilka dodatków oraz przemalować stare meble. Idealnym rozwiązaniem w tym względzie okazać się mogą farby kredowe, które przeznaczone są do kreatywnej stylizacji przedmiotów.

Ich bazę stanowi woda

Posiadają ona wiele zalet, które odróżniają je od popularnych farb akrylowych. Co do zasady nie wymagają uprzedniego przygotowywania powierzchni, jej gruntowania, szlifowania oraz tworzenia podkładu, co znacznie upraszcza pracę oraz sprawia, że sama czynność staje się mniej czasochłonna. Ponadto wykazują bardzo dużą przyczepność niemal do każdej powierzchni. Farba kredowa jest również przyjazna środowisku naturalnemu, a w jej składzie nie znajdziemy żadnych substancji szkodliwych. Co więcej, jest bezzapachowa, co dla wielu osób stanowi ogromny atut. Jej zaletą jest także doskonałe krycie. Natomiast po woskowaniu zyskuje również elastyczność, która pozwala na malowanie tapicerki oraz różnorakich tkanin. Jej konsystencja jest dosyć gęsta. Można ją jednak z łatwością rozcieńczyć w wodzie lub zagęścić. W tym celu pozostawiamy otwartą puszkę przez odpowiedni czas.

Sprawdź więcej o farbach kredowych – www.domoplus.pl/forum/farby-do-mebli

Farby kredowe występują w szerokiej gamie kolorystycznej

Doskonale sprawdzają się podczas kreowania efektu postarzania na meblach oraz wszelkiej stylizacji przedmiotów. Dodatkowo są łatwe w użyciu, a malowanie nimi jest łatwe, szybkie i przyjemne. Warto jednak najpierw spróbować dokonać metamorfozy mniejszych rzeczy, a kiedy już dojdziemy do wprawy, zająć się większymi przedmiotami.

Tutaj kupisz taki produkt jak farba kredowa.

Dodaj komentarz