Drzwi ze szkła – konstrukcja i typy

drzwi szklane kraków
Szkło każdemu pomieszczeniu dodaje smaku i elegancji. Możemy powiedzieć, że pomieszczenie w którym zastosowano elementy szklane staje się bardziej nowoczesne i wysublimowane, dlatego dekoratorzy coraz częściej sięgają po po ten materiał. Wykonuje się z niego nie tylko ściany czy schody, ale również coraz częściej drzwi. Drzwi ze szkła można stosować nie tylko w domowych pomieszczeniach, ale także w pomieszczeniach przeznaczonych do publicznego użytkowania.

Montowanie drzwi ze szkła otwiera przed inwestorami szereg nowych możliwości. Producenci dopasowują swoja ofertę do rodzaju i wielkości przestrzeni w jakiej drzwi będą montowane. Do mniejszych przestrzeni lepsze będą np. drzwi jednoskrzydłowe, natomiast na większym metrażu lepiej sprawdzą się drzwi dwuskrzydłowe. Mogą one różnić się między sobą rodzajem konstrukcji i rodzajem szkła, gdyż nie jest to materiał do rozwiązań typowych, ale materiał umożliwiający dopasowanie do wnętrz o zróżnicowanym przeznaczeniu i charakterze.

Decyduje to oczywiście o cenie montowanych drzwi, bo wpływ na cenę ma konstrukcja, rodzaj użytego szkła, wymiary, rodzaj okuć, klamek czy też zastosowanych zamków. Wymiarowo niestandardowe drzwi szklane i często dodatkowe elementy mają niemały wpływ na ostateczną cenę wybranego zestawu. Często trzeba jeszcze doliczyć koszt montażu, gdyż samodzielny montaż nie zawsze jest możliwy. Jednak efekt końcowy, niepowtarzalna i subtelna estetyka warte są poniesionych kosztów.

Dodaj komentarz