Dlaczego warto zainwestować w rolety zewnętrzne?

Rolety od dawna stanowią element wystroju naszych wnętrz. Warto jednak wiedzieć, że ich zastosowanie może być znacznie szersze. Szczególnie w ostatnich latach sporym powodzeniem cieszą się rolety zewnętrzne antywłamaniowe. Ich zastosowanie – jak sama nazwa wskazuje – pozwala uniknąć przykrych zdarzeń, związanych z wizytą intruzów. Jakie jeszcze są zastosowania tego elementu wyposażenia?

Producent rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne – podstawowe funkcje

Rolety zewnętrzne, oprócz zastosowań antywłamaniowych, są niezwykle przydatne w roli dodatkowego zabezpieczenia przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Efektem ich zamontowania jest więc zwiększona ochrona pomieszczenia przed opadami (deszczem i śniegiem) oraz wiatrem. Nie bez znaczenia jest też ich korzystny wpływ na ekonomikę użytkowania lokalu: prawidłowo zamontowane rolety zewnętrzne stanowią dodatkową izolację termiczną. Pozwala to oczywiście na ograniczenie kosztów ogrzewania, jest też rozwiązaniem ekologicznym – zmniejsza zużycie energii. Możliwe jest też odwrotne ich zastosowanie: podczas upałów ich zaciągniecie pozwoli nam ochronić pomieszczenie przed napływem gorącego powietrza i promieni słonecznych.

Rolety zewnętrzne są też niezwykle stylowym elementem wystroju budynku, a ich zastosowanie pozwala uwypuklić niektóre elementy – na przykład zwracając uwagę obserwatora na okna i drzwi nimi opatrzone. Bardzo często wskazuje się również na wpływ rolet na tłumienie hałasu: dzięki ich zastosowaniu użytkownik może cieszyć się ciszą i spokojem. Osoby, dla których obecność owadów jest uciążliwa, często uwypuklają też na ich skuteczność w powstrzymywaniu napływu do domu tych nielubianych powszechnie stworzeń. Rolety zewnętrzne – antywłamaniowe Lublin Jak wskazano we wpisie „Rolety zewnętrzne – antywłamaniowe Lublin„, rolety zewnętrzne zapewnić mogą także prywatność. Świetnie sprawdzą się u mieszkańców domów parterowych lub bloków, gdzie okna wystawione są na spojrzenia przechodnich.

Rolety zewnętrzne – budowa i działanie

Sama budowa i zasady działania rolet zewnętrznych nie są specjalnie skomplikowane. Rolety zewnętrzne składają się z ułożonych równolegle profili, które są ze sobą powiązane. W ten sposób tworzy się tak zwany pancerz. Ten element rolet zewnętrznych, wykonany z trwałych materiałów (PCV, aluminium), porusza się po specjalnych prowadnicach, które funkcjonują po to, by zapewnić równomierny ich ruch. Jednocześnie zapobiegają wypadaniu rolet z szyn, będących dodatkowym zabezpieczeniem przed podważeniem całości z boku. Aby mieć pewność, co do trwałości zamontowanych rolet, warto powierzyć to zadanie odpowiednim fachowcom. Mieszkańcy woj. lubelskiego najczęściej stawiają na lidera w branży – firmę Roltex Rolety, której oferta dostępna jest na stronie: https://polskierolety.pl, a jej siedziba mieści się przy ul. Mechanicznej 13 w Świdniku.

Praca rolet wymaga dodatkowych elementów, umożliwiających ich płynne przesuwanie. Najczęściej jest to ręczna korbka lub niewielki silnik o napędzie elektrycznym. Standardowym elementem tak stworzonej konstrukcji jest też pojemnik, w którym chowają się podniesione elementy pancerza oraz elementy mechanizmu zwijającego. Zaawansowane modele rolet pozwalają na zastosowanie elementów zwiększających wygodę i bezpieczeństwo ich stosowania. Mogą to być przykładowo czujniki, alarmujące o ryzyku napadu czy zaawansowana aparatura, podnosząca i opuszczająca konstrukcję o zaprogramowanej porze.

Dodaj komentarz