Dlaczego warto rozpocząć pracę jako kierowca Uber?

W dzisiejszym dniu poruszymy temat pracy jako kierowca taxi za pomocą firmy Uber. Pierwsze pytanie, jakie sobie zadajemy to: jak zacząć? Jest kilka rzeczy niezbędnych do tego, by zostać kierowcą Ubera.

Kierowca Uber zatrudniony za pośrednictwem OnlyGo

Kierowca Uber – jakie warunki należy spełnić?

Najważniejsze to posiadanie prawa jazdy i pobranie aplikacji, za pomocą której będziemy dostawać zlecenia. Żeby zostać kierowcą Ubera, musimy mieć samochód spełniający warunki aplikacji, musi być on odpowiedni i bezpieczny, główne warunki to pięć miejsc dla pasażerów, wiek nieprzekraczający 15 lat. Kolejną przeszkodą jest wiek osoby chcącej jeździć jako taksówkarz – minimum 21 lat oraz prawo jazdy minimum od roku. W sytuacji kiedy pracujemy już jako taksówkarz Ubera możemy zgłosić się do OnlyGo – biuro kierowców w Krakowie, które pomoże w sytuacjach prawnych, takich jak rozliczenie podatków. Niewątpliwie praca w Uber to atrakcyjna praca dla ludzi młodych, jak i starszych, ponieważ można wybierać godziny i czas pracy, jaki tylko chcemy. Jednego dnia możemy pracować 10 godzin, a następnego zaledwie 30 minut, wszystko zależy od naszej własnej woli, co jest dużym plusem dla wielu osób.

Ile zarabia kierowca Uber?

Kolejna ważną rzeczą w pracy na Uberze mogą być zarobki. Zależne są one od wielu czynników, najważniejsze to ilość klientów i tras, które przejechaliśmy, następnie ilość godzin pracy. Zarobki mogą się również różnić w poszczególnych miastach. Osoby pracujące od 20h do 40h tygodniowo mogą zarobić kwotę w wysokości 4-5 tysięcy złotych, natomiast osoby pracujące do 20h około 2 tysięcy złotych. Kierowcy Ubera mają wypłatę co tydzień na swoje konto. Zarobki przedstawione wcześniej kurczą się w momencie, kiedy odliczymy pieniądze za paliwo, eksploatację samochodu oraz podatki. Warto skorzystać z możliwości jakie oferuje biuro kierowców w Krakowie, a mianowicie zapewnia ono pośrednictwo w zatrudnieniu i dbanie o wszelkie formalności kierowcy.

Kierowca taxi podczas pracy w Uber

Jak działa aplikacja Uber?

W momencie, kiedy chcemy zamówić przejazd Uberem musimy pobrać aplikacje, w której następnie trzeba się zarejestrować. Aplikacja może być wygodna dla kierowców, a także dla klientów ze względu na to że wszystko mamy w naszym telefonie. Nie musimy nigdzie dzwonić, ustalać ceny – wszystko mamy na swoim smartfonie. Kierowca taxi to odpowiedzialna praca, ponieważ musimy przewieźć klienta z punktu A do punktu B w bezpieczny, oraz komfortowy sposób. Zlecenia w Uberze są nieprzewidywalne, ponieważ nasza jedna trasa może być krótką kilku minutową trasą, za to kolejna może trwać dużo więcej czasu, przez co nie jesteśmy w stanie sobie zaplanować optymalnie czasu oraz ilości kursów.

Dodaj komentarz