Dla kogo plastyka powiek? 2

Są wśród nas osoby, które mają problemy związane z opadającymi powiekami. Opadające powieki górne to zmora zwłaszcza wielu kobiet, którym ten problem przeszkadza szczególnie w robieniu estetycznego makijażu i nierzadko wiąże się z zaniżoną samooceną i poczuciem nieatrakcyjności. W skrajnych przypadkach związanych z wiotczeniem skóry z wiekiem bywa, że mogą one nawet przeszkadzać w widzeniu, co już jest jeszcze poważniejszą ich konsekwencją.

Zadowolona kobieta po zabiegu na opadające powieki w Specjalistycznej Poradni Chirurgii Estetycznej w Gdyni

Korekta powiek w gabinecie medycyny estetycznej

Bywa, że problem opadających powiek jest genetyczny i zmagają się z nim również osoby młode, które po prostu mają taką naturę; jednak może to przeszkadzać w funkcjonowaniu, zwłaszcza gdy osoba taka nosi okulary. Na pomoc przychodzi tutaj chirurgia plastyczna i plastyka powiek, która jest zabiegiem mającym skorygować problemy związane z opadającymi powiekami. Wiele gabinetów medycyny estetycznej, jak przykładowo Specjalistyczna Poradnia Chirurgii Estetycznej w Gdyni Armii Krajowej 38-42, 81-366 Gdynia; Tel: 500 430 484; posiada w swojej ofercie tego typu zabiegi plastyczne. Warto jednak wcześniej przejrzeć opinie na temat danego gabinetu, aby dokonać odpowiedniego wyboru.

Zabieg plastyki powiek

Poddać mogą się mu osoby zdrowe, które nie mają większych problemów ze zdrowiem. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu są niektóre schorzenia oczu a także między innymi cukrzyca, nadczynność tarczycy. Zabieg polega na tym, że usuwa się część zwiotczałej skóry oraz tkanki tłuszczowej, które powodują opadające powieki górne. Z reguły wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym i trwa on około godziny. Po takim zabiegu nie należy przez jakiś czas wykonywać makijażu oczu, należy również dużo odpoczywać i nie męczyć wzroku; zaleca się również by nie spać na brzuchu ani na boku, aby przez przypadek nie uszkodzić po zabiegowych ran. Po miesiącu od zabiegu nie ma praktycznie śladu po tym, że taki zabieg został wykonany.

kobieta przed zabiegiem plastyki powiek w Specjalistycznej Poradni Chirurgii Estetycznej w Gdyni

Jak długo utrzymuje się efekt?

W przypadku gdy plastyka powiek wykonywana jest u osoby dojrzałej, której powieki wiotczeją z wiekiem, zabieg taki czasem musi być powtórzony. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się z reguły 10-20 lat, po tym czasie może być konieczna powtórka, gdyż procesy starzenia powodują dalsze wiotczenie skóry i tkanki tłuszczowej i może na nowo spowodować problemy związane z opadającymi powiekami.

Koszt zabiegu plastyki powiek?

To z reguły niebagatelna suma dochodząca nawet prawie do dziesięciu tysięcy złotych. Zależy jaki jest właściwy problem, czy operowane są powieki górne czy dolne i tak dalej. Jednak komu z nas nie zależy na dobrym zdrowiu i samopoczuciu? Plastyka powiek da efekt nieporównywalny z niczym innym, którego nie da się osiągnąć przez stosowanie masaży czy nawet najdroższych kosmetyków. Dlatego jeżeli masz opadające powieki górne, warto rozważyć taki zabieg.

2 koment. “Dla kogo plastyka powiek?

  1. Ewelina sie 16,2022 11:08

    Super artykuł! Sama sie zastanawiam od dluzszego czasu nad tym zabiegiem, bo coraz bardziej przeszkadzaja mi moje opadajace powieki. Jestem akurat z Trójmiasta, więc ekstra, ze dostalam tez propozycje miejsca, ktore cieszy sie dobrymi opiniami pod tym względem. Na pewno sprawdzę ofertę Gabinetu!

  2. Ewa lis 23,2022 16:03

    To chyba znak, że trafiłam na taki artykuł, bo też już od kilku miesięcy się zastanawiam nad zabiegiem plastyki powiek. To niestety rodzinna przypadłość, ale przeszkadza mi, że przez to wyglądam na dużo więcej lat niż rzeczywiście mam. To chyba najwyższa pora, aby umówić się na zabieg

Dodaj komentarz