Czym kierować się podczas wyboru pierścionka zaręczynowego? 1

Pierścionek zaręczynowy i obrączka ślubna to ważne symbole uczucia, łączącego dwie oddane sobie osoby. Rzadko jednak spotyka się, by tworzyły one estetyczną całość. Aby uniknąć sytuacji, w której pierścionek zupełnie nie pasuje do obrączki, warto skorzystać z naszych wskazówek. Dzięki nim można dowiedzieć się, czym należy kierować się podczas wyboru pierścionka zaręczynowego, by podjąć właściwą decyzję.

Pierścionek zaręczynowy Łodzińscy z białego złota

Kiedy wybierać rozmiar obrączek ślubnych i jak to zrobić?

Obrączki najlepiej kupić minimum 3 miesiące przed ślubem, by mieć odpowiedni zapas czasowy. Optymalnym rozwiązaniem będzie jednak rozpoczęcie przymiarek już pół roku przed planowaną datą ślubu. Dzięki temu para młoda będzie mogła na spokojnie przemyśleć poszczególne warianty, odwiedzając przy tym różne salony jubilerskie, zapoznając się z ich ofertą. Co ważne, wybierając obrączki należy zadbać, by dłonie nie były spuchnięte z powodu panujących upałów czy też, wprost przeciwnie, przemarznięte w okresie zimowych chłodów. Rozmiar obrączek może determinować również wysiłek fizyczny, ciąża, problemy hormonalne, a nawet alkohol, wypity przed przymiarką. Wybierając obrączkę warto dopasować ją także do pozostałej biżuterii, którą na co dzień nosi kobieta. Panowie z kolei muszą zmierzyć się z tendencją do wybierania zbyt dużej obrączki, która powoduje dyskomfort w trakcie noszenia. O tym, jak dobrać rozmiar obrączki, przeczytać można w artykule https://lodzinscy.eu/blog/porady/jak-dobrac-rozmiar-obraczki-poznaj-liste-rzeczy-o-ktorych-warto-pamietac, do którego warto sięgnąć, by podjąć najlepszą decyzję w tym zakresie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pierścionek zaręczynowy?

Wybierając pierścionek zaręczynowy, warto dopasować go do biżuterii, noszonej przez kobietę. Jeśli postawimy na bogato zdobiony pierścionek, należy nastawić się na minimalistyczne obrączki ślubne. Odwrotnie sytuacja wygląda, gdy pierścionek zaręczynowy będzie cechował się subtelną elegancją. Wówczas obrączki mogą być nieco bardziej wyszukane. Więcej informacji o tym, jak mierzyć pierścionki i kiedy w ogóle nie należy tego robić, znajdziecie w artykule „Jak mierzyć pierścionki?„, który powstał zgodnie ze wskazówkami specjalistów z dobrego salonu jubilerskiego.

Pierścionek zaręczynowy Łodzińscy

Pierścionek zaręczynowy i obrączka ślubna – jak stworzyć harmonijną całość?

Jak można się dowiedzieć z artykułu https://lodzinscy.eu/blog/porady/duet-idealny-obraczka-i-pierscionek-zareczynowy-na-jednym-palcu-podpowiadamy-jak-go-stworzyc, stworzenie idealnej harmonii pomiędzy pierścionkiem zaręczynowym i obrączką ślubną jest możliwe. Warto jednak zastosować się do kilku istotnych zasad. Przede wszystkim do bogatych, przyciągających wzrok pierścionków, będzie pasowała tylko minimalistyczna obrączka. Obok skromnej obrączki doskonale będzie prezentował się pierścionek zdobiony kamieniami czy diamentową opaską. Warto również przemyśleć, czy zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, nie wybrać podobnego rozwiązania, jeśli chodzi o kamień ozdobny. Dzięki czemu biżuteria będzie pasować do siebie zarówno kolorem, jak i ozdobami. Należy pamiętać również o wysokiej jakości obu produktów, gdyż biżuteria, noszona na jednym palcu, będzie się o siebie ocierać, co może pogorszyć jej wygląd wizualny.

1 thoughts on “Czym kierować się podczas wyboru pierścionka zaręczynowego?

  1. Romek cze 19,2023 15:42

    Wybór pierścionka zaręczynowego i obrączek ślubnych to nie lada wyzwanie! Cieszę się, że mamy z żoną ten etap już za sobą. Co prawda ona była zachwycona wizytami w salonach jubilerskich, jednak ja miałem dość już po pierwszym z nich! Na szczęście dość szybko, z pomocą doświadczonego jubilera udało nam się wybrać idealne obrączki.

Dodaj komentarz