Czy warto skorzystać z pomocy psychologicznej?

pomoc psychologiczna

W dzisiejszej rzeczywistości korzystanie z pomocy psychologa przy rozwiązywaniu problemów rodzinnych, małżeńskich czy osobistych jest postrzegane jako rzecz całkowicie naturalna. Czasy kiedy w korzystaniu z porad psychologa doszukiwano się problemów psychiatrycznych na szczęście należą już do przeszłości.

Dzisiaj małżeństwo uczęszczające na terapię, czy osoba ucząca się asertywności lub panowania nad negatywnymi emocjami postrzegane są raczej pozytywnie. Czasem można nawet odnieść wrażenie, że w większych miastach jak np. Bydgoszcz korzystanie z pomocy i doświadczenia cenionego psychologa stało się elementem tzw „bycia na czasie”. Szczególnie ludzie młodzi, wzorem wysoko rozwiniętych społeczeństw zachodnich, zaczynają traktować psychoterapię jako niezbędną część codziennych zachowań.

Należy podkreślić, że celem wizyty u psychologa – psychoterapeuty powinna być każdorazowo potrzeba skorzystania z fachowej pomocy, a nie bezmyślne uleganie modzie i wyszukiwanie wydumanych problemów.

Wspomnieć trzeba również o podstawowej sprawie, że rzadko który problem udaję się rozwiązać podczas jednej wizyty u lekarza. Wymaga to zazwyczaj minimum kilku sesji, gdyż najpierw trzeba problem zdiagnozować, później określić sposoby terapii i dopiero wtedy przystąpić do terapii zasadniczej. Każdy doświadczony terapeuta jest w stanie szybko stwierdzić, czy jego pacjent przyszedł po rzeczywistą pomoc, czy tylko ulega swoistej modzie na psychoterapeutyczne wizyty.

Dodaj komentarz