Co warto zobaczyć podczas wakacji w Nowym Sączu?

Nowy Sącz to miasto o ogromnym potencjale turystycznym, choć z pewnością nie o nim pomyślisz najpierw, planując dłuższe wakacje czy krótki urlop. Warto jednak wyruszyć czasem w podróż w nieznane i powędrować mniej wydeptanymi ścieżkami, by móc odkryć nowe, ciekawe miejsca i atrakcje. Tym razem wyrusz więc do Nowego Sącza i przekonaj się, jak wiele jest w stanie zaoferować ci miasto, położone przepięknie w samym centrum Kotliny Sądeckiej.

Nowy Sącz - co warto zobaczyć

Gdzie pójść na spacer w Nowym Sączu?

Okazuje się, że osiemdziesięciotysięczny Nowy Sącz może zachwycić turystów ogromną ilością klimatycznych uliczek, wśród których ukrywają się niesamowite perły architektury. Będąc w mieście, nie sposób więc zrezygnować ze spaceru po najstarszych zakątkach miastach, by odkryć ich urok i tajemnice. Przy okazji podziwiać można również zabytkowe kościoły i wille, przywołujące w wyobrażeniach dawne klimaty. Ci, którzy poszukują atrakcji o charakterze historycznym lub kulturalnym, powinni wybrać się na Zamek Królewski lub też do skansenu Sądeckiego Parku Etnograficznego, imponującego nie tylko rozmiarami, ale również i ilością zgromadzonych na miejscu obiektów, wartych obejrzenia.

Czy Nowy Sącz może być bazą wypadową w góry?

Oczywiście, że tak! Na przyjezdnych czeka tutaj przepiękna panorama Karpat Zachodnich, w które warto wyruszyć, by lepiej poznać klimat tej części kraju. Nowy Sącz może być idealną bazą wypadową dla tych, którzy cenią sobie lokalny folklor i zabytkowe kapliczki przy malowniczych szlakach turystycznych. Z Nowego Sącza wyruszają przepiękne szlaki spacerowe, prowadzące do ciekawych miejsc oraz lokalnych zabytków. Miłośnicy gór mogą wybrać się również w Beskid Sądecki, zdobywając np. jego najwyższy szczyt, czyli Radziejową. Przed taką wyprawą warto jednak odpocząć w komfortowych warunkach. Doskonałe warunki noclegowe znaleźć można pod adresem nocleginowysacz.pl gdzie na turystów czeka już pomocny personel i rodzinna atmosfera. A wszystko to w cichej, spokojnej okolicy, gwarantującej odpoczynek bez gwaru miejskiego życia.

Wakacje w mieście - Nowy Sącz

Jakie imprezy kulturalne odbywają się w Nowym Sączu?

Nowy Sącz to miasto, w którym nie można się nudzić. Szczególnie okres wakacyjny obfituje w różnego rodzaju wydarzenia zarówno o charakterze kulturalnym, jak i sportowym. Na miejscu można śledzić biegi uliczne, wysłuchać koncertów oraz wziąć udział w wyjątkowym zlocie taksówek, który co roku przyciąga do Nowego Sącza całe rzesze fanów motoryzacji.

Gdzie zjeść w mieście?

Odwiedzając Sądecczyznę, warto przede wszystkim spróbować tradycyjnych potraw lokalnej kuchni. Charakteryzuje ją bogactwo smaków, związane z wpływami różnych kuchni zarówno narodowych, jak i regionalnych. Można tu spotkać akcenty z kuchni niemieckiej, rusińskiej, węgierskiej, żydowskiej czy łemkowskiej. Kapuśniorka z grzybami, kiszone rydze, pierogi łomnicońskie czy fasola „Piękny Jaś z Dunajca”, popite pysznym lokalnym piwem to dania, których nie można sobie odmówić, spędzając czas w Nowym Sączu i okolicach.

Gdzie nocować w Nowym Sączu?

W Nowym Sączu znajdziesz zarówno czterogwiazdkowy hotel z własnym basenem, jak i klimatyczne wille, oferujące komfortowe pokoje gościnne dla przyjezdnych z różnych stron Polski i świata. Poszukując najlepszych rozwiązań, warto prześledzić ofertę, zamieszczoną na stronie https://www.nocleginowysacz.pl/oferta – to idealne miejsce, by aktywną turystykę pogodzić ze spokojnym odpoczynkiem w miejscu, gdzie miła i przyjazna atmosfera łączy się z wysokim standardem usług i niską ceną, gwarantującą satysfakcję z udanego pobytu.

Dodaj komentarz