7 zasad doboru idealnej sukni ślubnej

Jako przyszła Panna Młoda na pewno zdajesz sobie sprawę, że Twoja suknia ślubna, jak i cała stylizacja będą tematem nie jednej rozmowy w trakcie i po weselu a potem za sprawą waszych zdjęć ślubnych. Dzień ślubu to piękny i niezapomniany czas podczas którego musisz czuć się zarówno swobodnie, jak i pełna szyku i gracji. Poznaj 7 najważniejszych zasad, którymi powinna kierować się każda Panna Młoda, która chce zachwycić swojego wybranka i bliskich podczas tego wielkiego dnia.

Panna Młoda w sukni od MiaBella Suknie Ślubne Opole

1. Określ swój budżet

Podstawowe pytanie to określenie jakim budżetem dysponujesz. Dla niektórych Panien Młodych optymalną kwotą na suknię ślubną jest kwota ok. 2 tysięcy złotych a dla innych …o wiele, wiele więcej. Planując ślub i wesele załóż sobie kwotę, którą chciałabyś wydać na suknię oraz kwotę której absolutnie nie możesz przekroczyć. Może się okazać, że suknia w której wyglądasz przepięknie będzie droższa niż zakładałaś – warto zastanowić się już na etapie planowania wydatków z czego możesz potencjalnie zrezygnować lub wybrać tańszą alternatywę. Najważniejsze, żebyś czuła się niepowtarzalnie w dniu święta waszej miłości.

2. Korzystaj z rad przyjaciół i ekspertów

Na poszukiwania idealnej sukni ślubnej zabierz ze sobą przyjaciółkę, siostrę lub mamę. Przede wszystkim musi to być osoba której ufasz i która szczerze powie Ci jak wyglądasz i wesprze cię podczas trudnej decyzji jaką jest wybór sukni ślubnej. Warto wsłuchiwać się także w rady osób pracujących w salonach sukien ślubnych, takich jak MiaBella Suknie Ślubne, znajdujący się na ul. Niemodlińskiej 150 w Opolu (Tel: 693 069 091), które z pewnością doradzą wielu Pannom Młodym i pomogą im wybrać suknię ślubną dostosowaną do ich wymagań i upodobań.

3. Wsłuchaj się w swoje potrzeby

Pamiętaj, że stajesz przed wyborem sukni ślubnej dla nikogo innego jak dla siebie. Odpowiednio dobrana suknia poprawi Twój nastrój i sprawi, że będziesz czuła się pewna siebie przez całe wesele. Na pewno masz już swój typ sukni, fasony, które Ci się bardziej lub mniej podobają. Poinformuj o swoich upodobaniach w salonie sukien ślubnych – z pewnością pracownicy zrobią wszystko, by zaproponować Ci coś wyjątkowego!

4. Suknia dopasowana do Ciebie

To co Ci się od zawsze podoba musisz niestety skonfrontować z tym w czym dobrze wyglądasz. Może okazać się, że syrenka o której marzyłaś przez całe życie wprawi cię w dyskomfort i utrudni normalne funkcjonowanie w trakcie wesela. W tym dniu chodzi nie tylko o wygląd, ale o Twoją dobrą zabawę z najbliższymi do białego rana!

MiaBella - Salon Sukien Ślubnych w Opolu

5. Wygląd, ale i wygoda

Każda Panna Młoda chce wyglądać tego dnia jak najpiękniej. Nie zapominaj jednak o tym, że wygoda to równie ważna kwestia tego dnia. Zbyt ciasno zawiązany gorset może sprawić, że może i będziesz wyglądać nieco szczuplej, lecz może to poskutkować np. tym, że zrobi Ci się słabo podczas składania przysięgi małżeńskiej!

6. Pamiętaj o jakości

Zwracaj uwagę i pytaj o materiały jakie zostały wykorzystane przy szyciu sukni ślubnych, które bierzesz pod uwagę. Pamiętaj, że sam wygląd to nie wszystko – od np. pory roku czy przewiewności materiału, będzie zależał Twój komfort w Urzędzie Stanu Cywilnego, w kościele czy w plenerze podczas składania przysięgi. Zwróć też szczególną uwagę czy naszycia i inne elementy jak np. zamek nie są uszkodzone, albo nie mogą się popruć czy odpaść podczas szalonej zabawy przez całą noc.

7. Daj sobie czas

Każda Panna Młoda ma indywidualne podejście do szukania sukni ślubnej. Jedne mają upatrzoną „tę jedyną” na lata przed zamążpójściem – inne szukają na parę miesięcy przed ceremonią. Pamiętaj, że nie musisz kupować pierwszej lepszej sukni, która będzie „akceptowalna i w rozsądnej cenie”. Zaplanuj sobie czas w takim sposób, by móc się zastanowić i dokonać świadomego wyboru sukni odpowiedniej dla ciebie. W salonach mody ślubnej możesz też poprosić o odłożenie sukni na kilka godzin lub dni lub poprosić o zapisanie nazwy modelu, który cię zainteresował a po ostudzeniu emocji – szukać dalej „tej jedynej” lub ją po prostu kupić.

Dodaj komentarz